Visszatér a Philips Európába
Újra jönnek Európába a Philips mobilok
A Philips lelkesen fejleszti mobiltelefonjait, amik aztán sosem jutnak el Európáig - ami legalábbis meglepő, figyelembe véve azt a tényt, hogy maga a nagy cég is európai. Valamit ők is megsejthettek a dolog visszásságából: megtört a jég, mi is piac leszünk.
2008.02.04 19:10ma.huEurópában a Philipsről ritkán asszociálunk mobiltelefonra, pedig a gyár lelkes résztvevője a mobilkommunikációs piacnak - igaz, azon a kontinensen, ahol a cég is székel, feltűnően ritkák a Philips telefonjai.
Ennek oka viszonylag egyszerű: a mobil szekció kínai kézben van (mint anno a Siemens a Benqéban - bár sajnos ez a frigy sem mentette meg az egyébiránt szerethető német márkát). A Xenium márkanév jelenlegi tulajdonosa azonban úgy döntött, mégiscsak megpróbálkozik az európai piacokon.
Egy olcsó modellel debütál majd a kontinensközi márkanév: negyven euró körüli áron lesz kapható a 128x128 képpontos cSTN kijelzővel szerelt, 16 szólamú hangokat lejátszó, a GPRS-t és hasonló úri huncutságokat nélkülöző készülék.
Kérdéses persze, mennyire lesz képes érvényesülni ebben a szegmensben, hisz majd' minden gyártónak van néhány modellje ebben a szegmensben. Viszont talán jelez valamit a döntés: mondjuk a több hetes készenlétet is bíró Philips Xenium feltűnését Európában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06