Tech

Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet

Egy előadás közben került túl közel a közönséghez a humanoid robot, amely véletlenül eltalált egy gyermeket. A park azonnal leállította a műsort.

2026.06.08 16:14ma.hu

Szokatlan incidens történt egy kínai vidámparkban, ahol egy előadás során szereplő robot túl közel került a nézőkhöz, és egy mozdulat közben megrúgott egy gyermeket.

A közösségi médiában terjedő videófelvételek tanúsága szerint a humanoid robot éppen a közönség előtt végzett bemutatót, amikor egyik lábmozdulata során kapcsolatba került a nézők között álló gyerekkel.

A történtek után az előadást azonnal félbeszakították. A kínai állami média beszámolója szerint a gyermek nem szenvedett súlyos sérüléseket, és az esetet követően megvizsgálták az állapotát.

A vidámpark vezetése a balesetet követően felfüggesztette a robotos bemutatót, miközben vizsgálják az incidens pontos körülményeit. Egyelőre nem közölték, hogy műszaki hiba, emberi mulasztás vagy a biztonsági távolság elégtelen betartása vezetett-e az esethez.

Az elmúlt években világszerte egyre több helyen alkalmaznak robotokat szórakoztató célokra, legyen szó vidámparki attrakciókról, kiállításokról vagy interaktív bemutatókról. A szakértők szerint ugyanakkor az ilyen rendszerek működtetése során kiemelt figyelmet kell fordítani a biztonsági protokollokra, különösen akkor, ha gyermekek is tartózkodnak a közelben.

Bár a mostani eset szerencsére nem járt komoly következményekkel, a felvételek ismét felvetették a kérdést: hogyan lehet megfelelő egyensúlyt teremteni az új technológiák látványos alkalmazása és a látogatók biztonsága között.

A hatóságok és az üzemeltetők várhatóan részletesen elemzik majd a történteket annak érdekében, hogy hasonló incidens a jövőben ne fordulhasson elő.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.