Tech
A Jobbik elutasítja a 'digitális kényszerzubbonyt'
Vannak, akik nem rendelkeznek laptoppal, táblagéppel vagy okostelefonnal, esetleg olyan területen élnek, ahol nem biztosított a digitális ügyintézéshez szükséges állandó távközlési kapcsolat.
2024.10.25 20:19MTIA Jobbik elutasítja a "digitális kényszerzubbonyt"; a párt kezdeményezi, hogy kötelezzenek minden szolgáltatót személyesen felkereshető ügyfélszolgálat fenntartására, és ne sújtsák pótdíjakkal azokat, akik ilyen módon intézik ügyeiket - jelentette be pénteki budapesti sajtótájékoztatóján Z. Kárpát Dániel, az ellenzéki párt alelnöke, országgyűlési képviselője.
A politikus hangsúlyozta: üdvözlik a technológiai újításokat, azt, hogy a fogyasztóvédelmi szempontokat szem előtt tartva egyszerűsítik az ügyintézést, ám felhívta a figyelmet arra, hogy ezek a technikai megoldások nem mindenki számára elérhetőek.
Példaként hozta fel, hogy vannak, akik nem rendelkeznek laptoppal, táblagéppel vagy okostelefonnal, esetleg olyan területen élnek, ahol nem biztosított a digitális ügyintézéshez szükséges állandó távközlési kapcsolat.
Különösen irritálónak nevezve, hogy egyes cégek megkövetelik, hogy saját applikációjukon keresztül tartsanak velük kapcsolatot, enélkül "szinte szóba sem állnak" ügyfelükkel.
Z. Kárpát Dániel jelezte: a következő hetekben számos, a témával foglalkozó kezdeményezést, jellemzően országgyűlési határozati javaslatot erjesztenek a törvényhozás elé.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:22 Sziget - Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra
- 14:21 Perui drogkereskedőt fogtak el egy nógrádi fesztiválon
- 12:25 Zsigó Róbert: elkészült a nyugdíjasok élelmiszer-utalványáról szóló rendelet tervezete
- 8:26 Vihar - OKF: zajlik a károk felszámolása országszerte
- 6:19 Állatkínzásért jogerősen két év börtönre ítélték a csöngei osztrák állatszaporítót
- 22:17 Elfogultság miatt meg kell ismételni az elsőfokú eljárást a a Hableány balesete ügyében
- 20:16 MSZP: a társadalom negyven százaléka a létminimum alatt él
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06