A nagyobb sebességnek ára van
Védtelenül hagyja a bootoló PC-t a Norton AntiVirusrgh Steelers-Arizona Cardinals mérközésen
A Norton AntiVirus és az Internet Security 2009-es változatának használatakor sokkal gyorsabban áll fel a rendszer, mint a korábbi verziókkal. Ennek azonban ára van: a számítógép a rendszerindítás ideje alatt teljesen védtelen.
2009.02.02 09:30ictpressAz utóbbi időben a víruskeresők gyártói körében valóságos versengés tört ki abban, hogy ki tudja a lehető legkevesebb erőforrást fogyasztó szoftvert készíteni. Az ok igen egyszerű: ez az a paraméter, amelyekkel el lehet kápráztatni a vásárlókat, meg lehet nyerni az összehasonlító teszteket, ki lehet érdemelni a szaklapokban a díjakat, csillagokat.
A védelmi szoftverek képességei között látszólag kicsik a különbségek, az átlagfelhasználó sokszor az alapján dönt, hogy telepítés után mennyivel lassul a PC-je. Annak érdekében, hogy a 2009-es Norton-programok telepítése után ne nehézkedjenek ólomsúlyként a PC erőforrásaira, a Symantec programozói érdekes trükköt vetettek be. A szoftverekben helyet kapott az "early load" opció, amely lehetővé teszi, hogy a rezidens védelem ne rögtön a rendszer indításakor töltődjön be, amikor amúgy is szoftverek tömkelege próbál elindulni, 100 százalék közelébe növelve a processzor és a merevlemez terhelését, hanem csak később. Ezzel csökken a bootolásnál a tumultus, a gép hamarabb lesz használható. A nagyobb sebességnek azonban ára van.
A HWSW informatikai magazin munkatársai egy próba során kikapcsolt "early load" mellett negyvenhat másolatot tudtak készíteni a vírusirtók tesztelésére is használt eicar.com fájlról, csak ezt követően indult el és riasztott az AutoProtect, ami megakadályozta a további másolatok készítését. Ezek alapján úgy tűnik, ha valaki a Norton AntiVirus 2009-re vagy a Norton Internet Security 2009-re bízza gépe védelmét, bootolás közben sebezhető marad.
Valószínűleg csak idő kérdése, hogy megjelenjenek olyan kártevők, például dropperek, amelyek ezt kihasználva a rendszer indulására időzítik tevékenységüket, amikor a memóriarezidens védelem még nem aktív. Akár meg is akadályozhatják a védelem betöltődését és ezután szabadon garázdálkodhatnak.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:01 AI-botokkal manipulálták a felhasználókat - botrány a Zürichi Egyetem titkos Reddit-kísérlete körül
- 22:50 Catalin Predoiu belügyminiszter lett az ügyvivő miniszterelnök Romániában
- 20:49 San Diego partjainál többen meghaltak egy hajótörésben
- 18:48 Bejelentette lemondását Marcel Ciolacu román miniszterelnök
- 16:39 Nicusor Dan: nem a pártoknak, hanem a társadalomnak kell irányt választani Románia számára
- 14:46 CETIN Hungary - Energiahatékony távközlés MI-vezérelt hálózatokkal
- 12:44 Hét embert ítéltek el a párizsi olimpia LGBTQ-témájú nyitóünnepségével kapcsolatban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06