Fenyegetettség
Zsarolóvírusra figyelmeztet a kiberbiztonsági szakértő
Gáz, ha rossz magyarsággal van megfogalmazva az üzenet.
2019.08.07 15:00MTIA mobiltelefon névlistáján szereplőknek adathalász SMS-t küldő zsarolóvírusra figyelmeztetett az M1 aktuális csatorna keddi műsorában Krasznay Csaba kiberbiztonsági szakértő.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója kiemelte: vírusra utaló jel, ha valaki régen nem kapott az adott személytől SMS-t, vagy ha rossz magyarsággal van megfogalmazva az üzenet.
Megjegyezte: nemzetközi kutatások szerint okostelefonokon sokkal gyakrabban reagálnak az emberek adathalász üzenetekre, mint számítógépen, mert a telefon sokkal személyesebb eszköz, mint a számítógép.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:54 Trump: az alkotmány hatalmas győzelme a szövetségi bíróságok beavatkozási lehetőségének korlátozása
- 10:54 Románia megtiltaná volt katonáinak és rendőreinek, hogy konfliktusövezetekbe szegődjenek zsoldosnak
- 8:51 ÉKM: felgyorsulhat a gépjárművek honosítási eljárása
- 6:51 A jegybank új ajánlással segíti a fogyatékossággal élőket
- 22:48 NGM: a kormány meghosszabbítja a kamatstopot
- 20:48 Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
- 18:44 Nagy István: jó minőségű dinnyével indul a magyar dinnyeszezon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06