Technológiai újítás az LG-től
LCD kijelző, a nap által megvilágítva
Az LG a mai nap folyamán bejelentette, hogy sikerült egy olyan 14.1 hüvelykes LCD prototípust alkotniuk, mely sokkal energiatakarékosabb a hagyományos LCD kijelzőknél.
2008.12.22 19:19koac, ma.huAz LG által bejelentett új technológiával készített LCD kijelző – melyet természetesen noteszgépekbe szánnak – a gyártó elmondása szerint 75%-al kevesebb energiát fogyaszt, egy napsütéses napon odakint a szabadban, mintha odabent használnánk a gépet. Jelen állás szerint a felhasználó maga válthat majd a konvencionális háttérvilágítás illetve az új tükröződéses technika között, mégpedig egy gomb megnyomásával.
Természetesen mindenkiben joggal merül a fel a kérdés, hogy mire jó a takarékosság, ha semmit sem látunk abból, amit a monitor megjelenít. Nos, az LG-nél a láthatóságon is ügyködtek rendesen, az új LCD külső kontrasztaránya 9:1 szemben a hagyományos laptopoknál tapasztalt 2:1 és 3:1 arányoknál.
Az új technológia hivatalosan a januárban megrendezésre kerülő CES keretein belül debütál majd. Arról viszont egyelőre nem tudni, mikor kerülhetnek piacra az új LCD-vel szerelt gépek, és azt sem tudni még, mennyibe kerülhetnek majd.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


