Access
New York legtöbb wifi-pontja nem biztonságos
Budapesten sétálva az ember már lépten-nyomon wifis hozzáférési pontokba botlik. Ezek egy része védett, másokhoz azonban játszi könnyedséggel lehet csatlakozni. És mi a helyzet New Yorkban?
2008.10.29 19:26GáborA new yorki Wi-Fi hozzáférési pontok több mint fele (egészen pontosan 51 százaléka) - az üzemeltető szempontjából - abszolút nem biztonságos, hiszen vagy egyáltalán nincsenek levédve vagy pedig WEP titkosítást használnak, aminek hatékonységa majdnem a nullával egyenlő.
Ez bizony azt jelenti, hogy a new yorki lakásokban pöffeszkedő és ott internetet terjesztő kis dobozkákba elég könnyű betörni - egy WEP jelszót visszafejteni percek kérdése. A komolyabb WPA titkosítás is megtörhető, azonban ehhez jóval több időre van szükség.
Érdekes adat, hogy Londonnak van a világ városai közül a legtöbb hozzáférési pontja, legutóbb 12.276-ot számoltak, ami 3000-rel több, mint amennyi New Yorkban van. Budapesti számokat eddig nem sikerült szereznünk.
A ma.hu IT-s újságírói a szabad internetben hisznek, ezért otthonukban tudatosan védelem nélküli hálózatokat üzemeltetnek, és nem érdekli őket, ha alkalmanként a szomszédokhoz rokonlátogatásra érkezők is használják az internetet, mert azért van. Ugyanakkor gondolkodás nélkül fognak bárki nyitott hálózatához csatlakozni. Ha egyetért velünk, kövesse példánkat.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06