Engedéllyel segített hozzáférés (LAA)
450 megabit másodpercenként - mobilon!
Egyesítik az engedélyköteles és az engedélyt nem igénylő 5 GHz-es spektrumot, így az adatátviteli sebesség akár 450 Mbps-ig növelhető.
2015.02.13 21:00ma.hu
Az engedéllyel segített hozzáférés (LAA) - más néven LTE-U - elnevezésű mobiltechnológia javítja az okostelefon-alkalmazások beltéri lefedettségét. Az LAA már éles üzemben működik az Ericsson fejlesztő laboratóriumaiban, támogatva az engedélyköteles és nem engedélyköteles spektrumok összevonását, ami akár 450 Mbps csúcssebességet tesz lehetővé és elősegíti a spektrum mobil és Wi-Fi eszközök közötti méltányos megosztását.
A hozzáférés a nem engedélyköteles spektrumra is kiterjeszti az LTE előnyeit, azaz itt is megbízható és kiszámítható teljesítményt biztosít. Az engedélyköteles sáv biztosítja a teljes mobilitás mellett is zavartalan felhasználói élményhez szükséges alapot, míg az engedélyt nem igénylő sáv kapacitásbővítést és megnövelt adatsebességet tesz lehetővé.
A hagyományos Wi-Fi felhasználók számára is javítja a rendszer teljesítményét. Az LAA által biztosított méltányos megosztás és az engedélyköteles/nem engedélyköteles sávok - 20 MHz engedélyköteles sáv és 40 MHz nem engedélyköteles 5 GHz sáv - összevonásának laboratóriumi tesztjeit a Qualcommal együttműködésben mutatták be az Ericsson ottawai és stockholmi rádiós fejlesztő egységei. 2015 negyedik negyedévétől az LAA is részét képezi az Ericsson kiscellás beltéri portfoliójának.
Bár az 5G szabványok még nincsenek kidolgozva, várhatóan napjaink LTE hálózatainak továbbfejlesztésén, valamint új rádiós technológiákon és felhasználási helyzeteken alapulnak majd. Az, hogy az LAA kiscellás architektúrákon magasabb frekvenciákat használ és ötvözi az engedélyköteles és az engedélyt nem igénylő spektrumsávokat, az 5G technológiák fő kutatási területeit jelenti. Ezek lesznek a legfontosabb területek a szolgáltatók számára saját LTE hálózataik fejlesztése során, hogy ki tudják szolgálni a fogyasztóktól, vállalkozásoktól és a gépek közötti internetes kapcsolatokból (IoT) eredő, a mobil szélessáv iránti egyre növekvő igényeket.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:40 Országjárásra indul Magyar Péter a békéért és a nemzeti összetartozásért
- 22:37 Ismét tüntetés volt a gyülekezési törvény módosításának visszavonásáért Budapesten
- 20:34 Ma jelenti fel Magyar Péter Orbán Viktort
- 18:33 HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén
- 16:31 Egy lépéssel közelebb ahhoz, hogy december 24-e munkaszüneti nap legyen
- 14:29 Eloltották a lángokat a kigyulladt étteremben Szolnokon
- 12:27 Rendőri intézkedés követően halt meg egy kunszentmártoni férfi
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06