Tovább bővül a Symbian Alapítvány

Új támogatók a nyílt forráskódú rendszer mellett

Többek között a Sharp, az Opera valamint a KTF is csatlakozott a Symbian Alapítványhoz, amely egyre nagyobb vállalkozásnak tűnik.

2008.09.10 08:03koac, ma.hu

A Symbian Foundation, azaz a Symbian Alapítvány a tegnapi nap során jelentette összesen kilenc új tag csatlakozását, melyek között olyan nagynevű cégeket is megtalálni, mint az elektrotechnikai eszközeiről híres Sharp Electronics vagy a böngészője által világszerte elismert Opera Software. Az Alapítvány elsődleges célja, hogy segítse a különböző nyílt forráskódú szoftverek és alkalmazások eljutását a mobil eszközökre. Tudni kell még, hogy azon vállalatoknak, melyek tagjai az Alapítványnak, nem kell majd fizetni azokért a szoftverekért, melyeket az Alapítvány egyéb tagjai fejlesztettek ki.

A Symbian elmondása szerint mára mintegy 40 tagja van az Alapítványnak, melyek között bizony ott található a nagy mobiltelefon-gyártók többsége is. Jelen pillanatban úgy tűnik, ez az operációs rendszer lehet a Google által fejlesztett Android legnagyobb vetélytársa. Az Androidról annyit érdemes tudni, hogy elviekben idén őszre fog elkészülni, valamint hogy a versenytársához hasonlóan az is egy nyílt forráskódú rendszer.

A Symbian nyílt forráskódúvá tételéhez az egyik kulcslépés egyébként múlt héten történt meg, mikor is a Samsung végül beleegyezett, hogy eladja a symbianos részesedését a Nokiának. A Nokiának, amely ugye a Symbian Alapítvány létrehozásáért felelős.

Ami a jövőbeni terveket illeti, az Alapítvány bejelentése szerint jövő év júniusa környékén lehet majd számítani egy vadonatúj operációs rendszer platform megjelenésére.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.