Snowden-ügy
NSA-ügynökök épülhettek be kínai, német és dél-koreai cégekbe
A legújabb "Snowden-dokumentumokat" az NSA-botrány kirobbantójáról szóló dokumentumfilm bemutatójával egy időben hozták nyilvánosságra.
2014.10.12 14:00ma.huPénteken este mutatták be New Yorkban az Edward Snowden-ről szóló dokumentumfilmet, a Citizen Fourt. A premier napján, több, az NSA-botrányt kirobbantójától származó dokumentumot is nyilvánosságra hoztak, amelyek újabb információkkal szolgálnak arról, hogyan próbál hozzáférni az amerikai hírszerzés a külföldi országok számítógépes hálózataihoz.
A The Intercept szerint az NSA Kínában, Németországban és Dél-Koreában dolgozó munkatársai több olyan akciót is végrehajtottak, amelyek során külföldi hálózatokhoz és berendezésekhez férhettek hozzá.
Az NSA fedett ügynökei állítólag nagyvállalatokba is beépültek, hogy könnyebben hozzáférhessenek a globális kommunikációs hálózatokhoz.
Korábbi jelentések szerint az ügynökség szakértői amerikai és külföldi cégekkel is együttműködtek, annak érdekében, hogy megkerülhetővé tegyék a széles körben elterjedt titkosítási rendszereket.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:16 Nagy erőkkel keresik a szomjazó gólyát megmentő Árpádot
- 6:48 Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
- 20:46 Kenyában bezzeg minden zöldebb
- 18:37 Második világháborús német katonai motorkerékpár bukkant elő a Dunából
- 16:12 A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy jövő kedden legyen az államfőválasztás
- 14:02 Szomjazó gólyának adott inni egy férfi Tiszakécskénél - megható pillanatot rögzített a kamera
- 12:56 Megható felvétel: elpusztult borját vitte magával egy delfinanya
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


