Őrizetbe vették a tagjait
Számítógépes tolvajbanda: hat román, két marokkói Spanyolországban
A banda számítógéppel betört bankkártya-szolgáltatást nyújtó cégek informatikai rendszereibe, és a megszerzett adatok révén pénzt vett fel bankautomatákból. Madrid egyik peremvárosában tartóztatták le mindannyiukat.
2013.12.30 07:46MTI
Spanyolországban vasárnap őrizetbe vették egy számítógépes nemzetközi tolvajbanda nyolc tagját. A bűnszövetkezet 60 millió dollárnyi - több mint 1,3 milliárd forintnyi - pénzt lopott bankokból szerte a világon.
A banda számítógéppel betört bankkártya-szolgáltatást nyújtó cégek informatikai rendszereibe, és a megszerzett adatok révén pénzt vett fel bankautomatákból. A spanyol rendőrség közlése szerint a nyolc letartóztatott közül hat román állampolgár, kettő marokkói. Madrid egyik peremvárosában tartóztatták le mindannyiukat, és elkoboztak tőlük mintegy ezer még feltöltetlen, gazdátlan bankkártyát.
A spanyol rendőrség közleménye kitért arra, hogy a bandát egyetlen ember irányította, akit viszont Düsseldorfban vettek őrizetbe, de hogy mikor, azt nem fedték fel. Azt viszont igen, hogy a bűnszövetkezet több európai országon kívül Japánban is tervezett akciókat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


