Mindössze tíz hét alatt
Ezer pedofilt "fogott" a számítógépes csapda
Tíz hét alatt ezer pedofilt "fogott" egy holland gyermekjogi szervezet számítógépes csapdával a világhálón keresztül.
2013.11.04 18:32MTI
A Terre des Hommes nevű szervezet - amely gyerekek kizsákmányolása ellen lép fel szerte a világban - hétfőn számolt be arról, hogy számítógépes technikával 10 éves fülöp-szigeteki kislányt kreált és Sweetie-nek, azaz Édeskének keresztelte el.
A 3 dimenziós technikával született virtuális lány a neten felajánlotta, hogy élő adásban szexuális mutatványokkal szórakoztatja a rá kíváncsiakat webkamerán keresztül és elcseveg velük.
Az ajánlatra több mint ezren jelentkeztek. Az érdeklődőkkel Sweetie nevében a szervezet embere megállapodott az árban, nevezetesen 20 dollárban, és kislány elkérte "rajongója" Skype-címét. Miután megkapta, a beszélgetés megszakadt.
A trükkel a szervezet mintegy ezer férfit tudott azonosítani. Adataikat pedig átadja az Interpolnak. A Terres des Hommes éveken át küzdött gyermekprostitúció ellen Délkelet-Ázsiában.
A szervezetnek feltűnt, hogy a kiskorú prostituáltak egyre kevésbé mutatkoznak a szexturisták által frekventált helyeken, kávéházakban , éttermekben és szállodákban. Kiderült, ma már inkább a világháló révén használják ki ezeket a gyerekeket, akik otthonukból kínálják "szolgáltatásaikat".
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:19 Ritka régészeti leletek bukkannak elő az alacsony vízállás miatt - a múzeumok a lakosság segítségét kérik
- 4:20 Vízóraaknába esett egy őzgida Sopronban - a tűzoltók mentették ki
- 3:50 Eltűnt Nirmal Purja és kilenc társa a Broad Peaken - lavina sodorta el a mászócsapatot
- 21:59 Gödön fogtak el egy kiskorúakat célzó férfit - a Bűnvadászok szerint rendőri intézkedés lett az akció vége
- 18:08 Rekordalacsony Duna-vízállás: a kormány szerint teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű
- 16:14 Az Európai Néppárt azonnali fellépést sürget a spanyol határon kialakult migrációs helyzet miatt
- 14:03 Az aszálytűrő növényekben látja a jövőt a minisztérium
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


