Szuperszámítógép TOP 500
Legjobb öt között a Sun nyílt architektúrás rendszere
A Sun bejelentette, hogy a Texas Advanced Computing Centerben működő első Sun Constellation System-alapú szuperszámítógép negyedik helyezést szerzett a világ vezető szuperszámítógépeinek ötszázas listáján. Ez minden idők legelőkelőbb helyezése, amit nyílt architektúrán alapuló rendszer bármikor is kapott.
2008.06.19 19:19Z., ma.huA Sun termékei előkelő helyet foglalnak el a listán, hiszen a Sun nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) szoftvere és tároló megoldása ugyancsak kiválóan szerepelt: a Sun Lustre fájlrendszere a lista első tíz helyezettjénél, illetve a legelső 50 szuperszámítógép közel felénél felel az adatkezelésért. Emellett az első 10 helyezett fele, az első 50 helyen álló rendszernek pedig közel a fele a Sun tároló megoldását választotta az adatok archiválására.
„Az 500-as lista első öt helyezettje közé kerülésével a Sun eredménye jól illusztrálja a nyílt rendszerek és a HPC megoldások terén megvalósított újításainak jelentőségét” – mondta John Fowler, a Sun rendszerüzletágának ügyvezető alelnöke, majd így folytatta: „A TACC-vel folytatott együttműködés során a legmagasabb rendű nyílt architektúrán és nyílt platformokon alapuló rendszert szállítottuk le, és világszerte lehetővé tettük az ügyfelek számára, hogy saját tevékenységeikben kihasználhassák a szuperszámítógépes technológiákban rejlő előnyöket.”
A TACC-ben működő Ranger szuperszámítógép a világ legnagyobb, nyílt tudományos kutatást szolgáló számítógépközpontja, és egyben a legnagyobb teljesítményű szuperszámítógép az amerikai National Science Foundation szponzorálta TeraGrid elnevezésű, tudományos és mérnöki kutatások és oktatás céljára létrehozott fejlett számítógépes hálózaton belül.
A 326 Tflopos számítási kapacitással és 504 Tflopos csúcsteljesítménnyel rendelkező Ranger a Sun Constellation Systemen alapul, amely a Sun Blade moduláris rendszer és a Sun Datacenter Switch 3456 kombinációja. A Sun Constellation System olyan rendszerszintű újítások eredményeként jött létre, amelyek költséghatékony, készen kapható alkotóelemekre és a legmodernebb technológiákra építve „petascale”, azaz egy petaflopot meghaladó teljesítményű architektúrát valósítanak meg a nagy teljesítményű számítástechnikai rendszereken.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:07 Pakisztán újabb rakétatesztet hajtott végre a fokozódó indiai feszültség közepette
- 6:54 Orosz Igla-S légvédelmi rakétákat kapott India a Pakisztánnal fokozódó feszültségek közepette
- 22:50 Trump 100%-os vámot vet ki a külföldi filmekre
- 20:31 Földrengéssorozat rázta meg Nyugat-Texast
- 18:25 Lemond parlamenti mandátumáról Orosz Anna, a Momentum képviselője
- 16:21 Változékony, gyakran csapadékos idő várható a héten
- 14:20 Boeing-karbantartási hiba miatt járatokat töröl a KLM
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06