Állatvédelem
Szarvas sétált be a salgótarjáni lakótelepre - vizet kereshetett a hajnali látogató
Nem mindennapi vendég jelent meg Salgótarján egyik lakótelepének házai között: egy szarvas merészkedett egészen a városi környezetig.
2026.08.17 20:24ma.huHajnali szarvasról számolt be a Beszterce-lakótelep közösségi oldala. A bejegyzés szerint az állat a salgótarjáni lakótelep közepén jelent meg, még a csapadék megérkezése előtt.
Az állat valószínűleg vizet kereshetett. Ez nem lenne meglepő, hiszen a Beszterce-lakótelepet erdős hegyoldalak övezik, és északi részének közelében található a Gedőcvölgyi Tóstrand is, így a természet és a beépített terület itt közvetlenül találkozik.
A nagyvadak lakott területen való megjelenése ugyan látványos, de érdemes megfelelő távolságot tartani tőlük. A szarvast nem szabad megközelíteni, bekeríteni vagy megpróbálni megsimogatni, kutyát pedig célszerű távol tartani tőle.
A besztercei látogató mindenesetre különleges hajnali pillanatot szerzett a környék lakóinak: miközben a város még aludt, ő már a házak között kereste, merre vezet vissza az út a természetbe.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:44 Óriási összegre nőtt a követelés, most a Kúrián folytatódik a különös lómentési ügy
- 6:33 Rejtélyes piros fonalak jelentek meg a Mátrában - kiderült, mit jelentenek
- 22:29 Büszke apuka a lelátón: Aniela Tudor győzelme után elszabadultak az érzelmek
- 20:24 Szarvas sétált be a salgótarjáni lakótelepre - vizet kereshetett a hajnali látogató
- 18:12 Öt tinédzser meghalt egy horrorbalesetben - rossz irányban hajtottak fel az autópályára
- 16:11 Egyetlen másodperc is elég hozzá: száz év munkája válhat semmivé az erdőben - videó
- 14:09 Tiltott területre merészkedett az Etnán - villámcsapás végzett a 29 éves turistával
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom

Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


