Időjárás
Szeptemberi hőségrekord Angliában
A brit meteorológia hangsúlyozta, hogy ebben a hónapban még nem volt példa ilyen sokáig tartó hőségre Nagy-Britanniában.
2023.09.10 10:04MTIAz év legforróbb napját élte át Anglia szombaton. A brit meteorológiai szolgálat bejelentette azt is, hogy szeptemberben még soha nem volt ilyen hosszú, folyamatos hőség Nagy-Britanniában.
Az intézet szombat este ismertetett adatai szerint a London nyugati határában fekvő Heathrow repülőtéren napközben 32,7 fokot mértek. Ez az idei év eddigi legmagasabb nagy-britanniai hőmérséklete, még nyáron sem volt ennyire meleg az országban.
Szombat volt a hatodik olyan nap egymás után, amikor meghaladta a 30 fokot a napi csúcshőmérséklet.
A brit meteorológia hangsúlyozta, hogy ebben a hónapban még nem volt példa ilyen sokáig tartó hőségre Nagy-Britanniában.
. . . 112 Years Ago // September 9, 1911
— Don Penim (@Don_Penim) September 9, 2023
~ RECORD HEAT IN ENGLAND ~
.. 33rd day of Summer on which the temperature of London exceeded 80
.. The 6th day on which it reached 90
.. The drought has been equally remarkablehttps://t.co/ajeg4FHJ5T pic.twitter.com/dlBU43HjA6
Az előrejelzés szerint a nagy meleg még egy napig tart: vasárnapra a szakértők ismét 32 fok körüli hőmérsékleti maximumokat várnak, de a prognózis a jövő hétre már 10-12 fokkal hűvösebb időjárást valószínűsít.
A mostani hőség mindazonáltal meg sem közelíti a tavaly nyári rekordokat: 2022 júliusában - a hivatalos brit meteorológiai feljegyzések kezdete óta először - 40 fok feletti hőmérsékleteket mértek Anglia déli és középső térségeiben.
A brit hatóságok annak idején a legmagasabb szintű időjárási veszélyhelyzetet hirdették ki a rendkívüli hőség miatt.
A tavaly júliusi hőségriasztás kihirdetéséhez fűzött elemzésében a brit meteorológiai intézet hangsúlyozta, hogy az Egyesült Királyságban jelenleg átlagosan 100-300 évente van esély olyan nyarakra, amikor a csúcshőmérséklet meghaladja a 40 fokot, de az előrejelzési modellek alapján 2100-ra az ilyen nyarak ismétlődései közötti átlagos időszak 15 évre csökkenhet még abban az esetben is, ha sikerül megvalósítani a felmelegedést okozó szennyezőanyagok kibocsátásának csökkentésére kidolgozott terveket.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:10 Esztergomi robbantás: újabb sokkoló részletek
- 7:37 Meg kellett műteni Karácsony Gergelyt
- 7:27 ORFK: több mint kilencezren érkeztek Ukrajnából hétfőn
- 7:19 Lavrov: a nácizmus megnyilvánulása az orosz autók kirekesztése Európából
- 7:12 Trump személyesen vett részt a cégei ellen indított per első tárgyalásán
- 1:30 Ingyenes látásellenőrzés októberben
- 0:30 Áder János: üzleti hasznot hozhat több kiállítónak a Planet Budapesten való részvétel
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06