Idén már nem lesz hóesés
Ha-ha-ha ha havat akar látni, menjen a Mátrába
Az idén már nem várható hóesés, hét végén helyenként esőre lehet számítani, néhol megerősödhet a szél is, de szilveszterkor már nem valószínű csapadék, mérsékelt marad a légmozgás.
2013.12.26 16:09MTI
Síelő gyermek a mátraszentistváni Síparkban (fotó: MTI)
Az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzése szerint az év utolsó napjaiban a leghidegebb órákban is mínusz 1, napközben viszont akár plusz 12 Celsius-fok körül alakulhat a hőmérséklet.
Pénteken a Dunántúlon még helyenként lehet kisebb eső, zápor, nyugaton időnként a szél is megélénkülhet. A legalacsonyabb hőmérséklet 2 és 7 fok között alakul, az Északi-középhegység völgyeiben lehet gyenge fagy. A legmagasabb hőmérséklet 7 és 12 fok között valószínű.
Szombaton erősen és gyengébben felhős időszakok váltakoznak, több-kevesebb napsütés is várható. Az Északi-középhegység térségében helyenként előfordulhat kisebb eső, zápor, de másutt nem valószínű csapadék. A déli, délkeleti szél északnyugaton gyakran megerősödhet. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 4 fok között várható, a nappali maximumok plusz 6 és plusz 12 fok között alakulnak.
Vasárnap a Dunántúlon többfelé, a középső országrészben szórványosan várható eső, zápor, keleten nem valószínű csapadék. Emellett néhol megerősödhet a szél is. A leghidegebb órákban mínusz 1 és plusz 4 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben 5-10 fokig melegedhet a levegő.
Jövő hétfőn kezdetben főként keleten még lehet elszórtan eső, illetve zápor, majd megszűnik a csapadék. Néhol megerősödhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 4 és plusz 1, a legmagasabb plusz 4 és plusz 9 fok között alakul.
Jövő kedden, az év utolsó napján változóan felhős idő várható több-kevesebb napsütéssel. Mérsékelt marad a szél, csapadék sem valószínű. A minimumhőmérséklet mínusz 4 és plusz 1 fok között valószínű. Napközben 2-6 fokig melegedhet a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


