Szélvész
Szupertájfunná erősödött és Tajvant fenyegeti az Uszagi
Szupertájfunná erősödött csütörtökön a Csendes-óceánon kialakult Uszagi nevű vihar, amely akkor a Fülöp-szigetek és Tajvan között járt, és északnyugat felé haladt 234 kilométeres sebességet elérő széllökések kíséretében.
2013.09.19 23:32MTI
rsoe edis
A szélvihar központja helyi idő szerint valamivel éjfél előtt 820 kilométerre volt Tajvan déli csücskétől, amelyhez óránként 18 kilométert megtéve közeledik. A szigetet pénteken éri el, és addigra az amerikai haditengerészet tájfunfigyelő központja szerint a széllökések 315 kilométeres sebességre fokozódnak.
Riasztást adtak ki a vihar felerősödése miatt Kínában is, ahol a négyes skálán egyelőre a harmadik legerősebb besorolást adták neki. A kínai hajózási hatóság viszont már most a legmagasabb fokú tengeri riasztást rendelte el. A vihar a kontinens partvidékét vasárnap érheti el.
Az Uszagi a 19. és eddig a legerősebb tájfun az idei csendes-óceáni tájfunszezonban. Japán nevét a Nyúl (Lepus) csillagképről kapta.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


