Fülöp-szigetek
Özönvízszerű eső miatt bénult meg az élet Manilában - VIDEÓ!
Az iskolákban szünetel a tanítás, zárva maradt a tőzsde, és nem nyitottak ki a hivatalok, a bíróságok és a nagykövetségek. A meteorológia Manila egész területére és környékére a legmagasabb fokú, piros riasztást adta ki.
2013.08.19 07:39MTI
Forrás: youtube.com
Egy trópusi vihart kísérő özönvízszerű eső következtében szinte teljesen megbénult az élet hétfőn a Fülöp-szigeteki fővárosban, Manilában.
Egyes városrészekben derékig érő víz hömpölygött. A 12 millió lakosú város nyomornegyedeiben több helyütt a bádogviskók tetején kerestek menedéket az emberek, próbálva menteni azt a keveset, amijük van.
Az iskolákban szünetel a tanítás, zárva maradt a tőzsde, és nem nyitottak ki a hivatalok, a bíróságok és a nagykövetségek. A meteorológia Manila egész területére és környékére a legmagasabb fokú, piros riasztást adta ki.
A Fülöp-szigeteki fővárosban az utóbbi időben gyakoribbá vált, hogy egyes városrészek víz alá kerülnek. Ennek oka az erdőirtás, és az, hogy eltömődtek a csatornák és vízelvezető árkok. A város fejlesztése nem tud lépést tartani a rengeteg betelepülővel. A Fülöp-szigeteken évente húsz trópusi ciklon vonul végig.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


