Viharos visszavágó
A viharok miatt hétfő estig több mint 150 riasztásuk volt a tűzoltóknak
A legtöbb bejelentést eddig Csongrád megyéből, Szegedről kapták, ahol több mint 80 helyszínen volt szükség a tűzoltók segítségére. Elsősorban a viharos szél okoz problémákat, több helyen fákat döntött ki. A hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék miatt pedig több lakóház pincéjéből kellett eltávolítaniuk a felgyülemlett vizet.
2013.06.24 22:17MTI
A hétfő délután kezdődött vihar miatt az esti órákig már több mint 150 riasztást kaptak a katasztrófavédelem tűzoltóegységei - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője az MTI-vel. Hajdu Márton elmondta: a legtöbb bejelentést eddig Csongrád megyéből, Szegedről kapták, ahol több mint 80 helyszínen volt szükség a tűzoltók segítségére.
Több viharkárról érkezett bejelentés Békés, Jász-Nagykun-Szolnok és Pest megyéből is, és ahogy a vihar észak felé halad, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből is egyre több hívást kapnak - tette hozzá. A helyettes szóvivő azt mondta: elsősorban a viharos szél okoz problémákat, több helyen fákat döntött ki. A hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék miatt pedig több lakóház pincéjéből kellett eltávolítaniuk a felgyülemlett vizet - mondta Hajdu Márton.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzése szerint a felhőszakadás és a heves zivatarok miatt jelenleg is másodfokú riasztás van érvényben Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megye teljes területén, valamint Hajdú-Bihar és Heves megye több térségében. A jelenlegi előrejelzés szerint kedden nem valószínű heves zivatar.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:04 Gál Péter: tavaly 1,7 millió hektoliter bort fogyasztottak Magyarországon
- 8:03 KSH: a bruttó átlagkereset 708.300 forint volt,
- 6:02 MVM: júliustól kizárólag elektronikus energiaszámlát kapnak a nem lakossági ügyfelek
- 20:59 Olasz bíróság: a migránsokat szállító civil hajóknak saját országukban kell kikötni
- 18:58 Számlagyárat lepleztek le a Budapesti Nagybani Piacon
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06