Összeszedtünk néhány jó tanácsot
Higiénés szabályok télen
A hideg és szeles időben kezdődik a megfázás- és influenzaszezon. Összeszedtünk néhány jó tanácsot, valamint a legjobb immunrendszer-erősítő tippeket, melyekkel elkerülheti a fertőzéseket.
2010.12.30 08:00WEBbetegA legfontosabbak: a higiénia, a helyes táplálkozás, a mozgás és a kielégítő alvás. Ha egészen biztosra akar menni, kerülje a tömeget: a tömött lifteket, tömegközlekedési járműveket - amennyiben módjában áll.
Egy teli váróterem valóságos Kánaán a kórokozók számára. Naponta többször mosson kezet vízzel és szappannal! A vírusok, baktériumok ugyanis a beteg emberekről a különböző tárgyakra, ezáltal pedig a más emberekre jutnak.
Mindig tiszta papírzsebkendőt használjon! Lehetőleg hordjon magánál, s csak "végső esetben" kérjen mástól. A textilzsebkendőt felejtse el!

Rendszeres időközönként tisztítsa meg a munkahelyi tárgyakat (a kilincset, telefonkagylót, villanykapcsolót, kávéfőzőt)! Erre a célra szinte minden drogériában, bevásárlóközpontban kaphatók különböző fertőtlenítő kendők.
Nyilvános vécé használatakor kézmosás után a csapot tiszta zsebkendővel, papírtörlővel zárja el.
Szellőztessen alaposan és rendszeresen munkahelyén, így megszabadulhat a szoba levegőjében lévő kórokozók nagy részétől, és elkerülheti, hogy kiszáradjon a nyálkahártyája, mely könnyű zsákmány lehet a vírusoknak.
60 év felettiek (idős-, gondozóotthonok lakói), krónikus betegségben szenvedő felnőttek és gyerekek évente oltassák be magukat (különböző betegségek, influenza, stb. ellen) szakemberrel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


