Hullik a haja? Gyulladás is okozhatja...
A hajhullás orvosolható
A hajhullás természetes folyamat az emberi fejbőrön, azonban nehéz megállapítani, hogy mikor válik krónikussá a hullási folyamat. A napi 100-200 közötti szálveszteség felett már érdemes aggódni.
2010.03.24 09:11trendmania.hu Egy egészséges embernek naponta körülbelül 100 hajszála hullik ki. Minden egyes hajszál három-hét éven keresztül növekszik, naponta körülbelül 0,35 millimétert. Aztán kihullik, de közben egy másik hajszál máris növekedni kezd.
A folyamat akkor mondható krónikusnak, ha több, mint 200 szál hajtól válik meg a fejbőr naponta, mely rövid hajnál nem is tűnhet fel annyira. A hosszú hajnál a 100 szál is sokkal többnek hat, így gyakrabban fordul elő, hogy a hosszú hajú hölgyek urak jobban aggódnak a kihullott hajmennyiség miatt. Igazán krónikusnak akkor mondható a hajhullás, ha a fejbőrön nagyobb üres területek keletkeznek.
A krónikus hajhullás mögött azonban gyakran valamilyen betegség áll, amelynek semmi köze a haj vagy fejbőr állapotához. Kóros hajhullás esetén mindenképpen vizsgáltassuk ki magunkat. Ilyen esetekben a szervezetben valamilyen gyulladás lehet, vagy a pajzsmirigy hormonális működésével lehetnek gondok.
A hajunk fénytelenségét okozhatja túl gyakori hajmosás és szárítás. Hajunk a gyakori magas hőnek való kitétel miatt vesztheti el fényességét.
A korpásodáson speciális samponokkal gyorsan segíthetünk, olykor azonban allergia lehet a korpásodás kiváltó oka. Az őszülés természetes és örökletes folyamat eredménye. A legtöbb embernél a pigment sejtek harmincéves kor körül kezdenek nyugdíjba vonulni. Az egyetlen, ami ilyenkor segít, az a hajfestés.
A zsírosodás pedig a fejbőr PH értékének a felborulása miatt alakul ki, melyen ugyancsak a megfelelő samponválasztás tud segíteni, illetve a ritkább hajmosás.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:57 Magyar Péter: hét százalék is lehet a költségvetési hiány
- 18:55 Villámcsapás végzett Baja ikonikus gólyapárjával
- 16:50 Újabb fiókát dobott ki a gólyamama a fészekből Biharkeresztesen
- 14:49 BKK: új buszsáv épül a Róbert Károly körúti felüljárón és az Egér úton
- 12:48 Kormányszóvivő: meghosszabbítják a babaváró hitel visszafizetési moratóriumát
- 10:47 Tagadta bűnösségét a Morrison's-nál történt emberölés vádlottja a bíróságon
- 8:45 Felmentették Szász János filmrendezőt a sziámi ikrek kapcsán emelt vádak alól
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


