Gyakoribbak a rendellenességek!
Ha túlsúlyos az anya, beteg lesz a gyerek?
Az elhízott terhes nők nagyobb valószínűséggel hoznak világra károsodott babákat - állítja egy több vizsgálatot elemző, a Journal of the American Medical Association (JAMA) folyóiratban megjelent tanulmány.
2009.02.11 16:30medipress.huMíg az abszolút kockázatnövekedés valószínűleg kicsi, a szerzők szerint az elhízással összefüggésbe hozható veleszületett elváltozások között van a velőcső záródási zavara (csaknem kétszeres kockázat), ezen belül a spina bifida (nyitott gerinc, több, mint kétszeres kockázat).
Emellett a szerzők a február 11-én keltezett jelentésben megemlítik még az ajak- és szájpadhasadékot (nyúlajak, illetve farkastorok), a végbél hiányát, a vízfejűséget (az agykamrák kóros tágassága a felszaporodott agy-gerincvelői folyadék miatt) és a végtaghiányt.
„A hasfal defektusa azonban jelentősen ritkábban fordult elő az elhízott anyáknál” – tették hozzá. Az amerikai újszülöttek 3 százalékánál áll fenn „strukturális eltérés, minden ezer szülésre jut 0,68 velőcső záródási zavar és 2,25 súlyos szívrendellenesség” – olvasható a tanulmányban.
„Ez az egészségre is hatással van, főként mivel sok országban az elhízás előfordulása egyre nő.” Az Egyesült Államokban 2004-ben a 15 év feletti nők egyharmada elhízott volt, vagyis testtömegindexük (BMI) 30 felett volt.
A veleszületett rendellensségek a halvaszülés és a csecsemőhalál leggyakoribb okai, az Egyesült Államokban minden ötödik csecsemőhalálért felelősek. Továbbá a cikk háttérinformációi szerint szerepük van a koraszülések és a gyermekkori megbetegedések előfordulásában is.
Kapcsolódó írások:
- Miért kísérti a sorsot? Sarka Kata bálozni megy terhesen?
- Gesztesi a gyerekeivel vigasztalódik - volt neje pedig terhes!
- Most már biztos! Katie terhes, úton van Suri kistestvére!
- Az ausztrál nők fele iszik a terhesség alatt
- Fotók: Terhes? Kate Moss lazán kitette a mellét - és pocakosodik
- Az alacsony dózisú koffein terhesség alatt károsíthatja az utódok szívét
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


