Egészségügy
Maratoni hosszúságú újraélesztési rekordkísérlet Szombathelyen
Lassan a félidejéhez érkezik az a maratoni hosszúságú, 240 órás újraélesztési Guinness-rekordkísérlet, amelyet Szombathely főterén a segítés városa program keretében rendezett a helyi önkormányzat.
2016.06.06 17:10MTIPuskás Tivadar, Szombathely polgármestere hétfőn a rendezvényhez kapcsolódva rövid ünnepség keretében elismerő oklevelet adott át Pintér Gábor rendőr főhadnagynak, a Sárvári Rendőrkapitányság közrendvédelmi osztályvezetőjének, amiért 2016. március 16-án újraélesztett egy bajbajutott kerékpárost, akinek hirtelen leállt a szíve, összeomlott a keringése.
A főhadnagy is ennek programnak a keretében sajátította el az újraélesztés alapjait, azzal pedig, hogy a tanultakat éles helyzetben is tudta alkalmazni, életet mentett - mondta Puskás Tivadar, aki mielőtt polgármester lett, évtizedeken át mentőorvosként dolgozott.
Miközben átadták az elismerő oklevelet, a főtéri sátorban tovább zajlott a reanimációs gyakorlat, hiszen a rekord csak úgy sikerülhet, ha tíz napon át, éjjel és nappal folyamatosan váltják egymást a résztvevők. Intézményekből, iskolákból, üzemekből, baráti társaságokból verbuválódtak csapatok annak érdekében, hogy sikeres legyen a rekordkísérlet.
Szombathelyen a Segítés városa program keretében eddig több mint 30 ezer ember tanulta meg az újraélesztés fogásait, a programnak köszönhetően defibrillátort vásároltak és helyeztek ki forgalmas középületekbe, sőt egy olyan mobiltelefonos alkalmazás is készült, amely egy defibrillátor-térkép segítségével mutatja a legközelebbi életmentő készülék helyét.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


