10 milliós adományból
Mellrákkutatást segítő eszközöket vásárolt a Pécsi Tudományegyetem
A PCR a daganatok altípusainak és az áttétek közötti különbségeknek a meghatározásában lehet a szakemberek segítségére, a Luminometert pedig a mellrák elleni gyógyszerek tesztelésében és fejlesztésben fogják használni.
2014.11.03 19:32MTI
Mellrákkutatást segítő eszközöket vásárolt tízmillió forintos adományból a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont Wnt jelátviteli kutatócsoportja.
A teljes összeget egy Real-time PCR készülék és egy Luminometer beszerzésére fordították a kutatók. A PCR a daganatok altípusainak és az áttétek közötti különbségeknek a meghatározásában lehet a szakemberek segítségére, a Luminometert pedig a mellrák elleni gyógyszerek tesztelésében és fejlesztésben fogják használni.
Az összeget az emlőrák elleni küzdelem fontosságára figyelmeztető kampány részeként ajánlotta fel az intézménynek az AVON Magyarország.
Az egy évvel ezelőtt indított programsorozatban többek között ingyenes szűréseket végeztek és figyelemfelhívó sétákat is szerveztek Edelényben, Szegeden és Pécsett - olvasható a vállalat MTI-hez hétfőn elküldött közleményében.
Az emlőrákkutatásban az áttétképződés megakadályozását célzó kutatások meggyorsítását végző kutatócsoport tevékenységére a Magyar Rákellenes Liga Pécsi Alapszervezete hívta fel a szépségipari vállalat figyelmét.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06