Milliós bírság
Hogyan lehet hamisítani a pulykát? A Nébih tudja...
A gyártóüzemben több mint 2 tonna lejárt szavatosságú, illetve jelöletlen terméket is lefoglaltak. A hamisítványok között három áruházlánc sajátmárkás terméke is szerepel.
2014.05.26 11:08MTI
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy magyar élelmiszer-előállító nyolc, pulykatermékként árult készítményében egyáltalán nem vagy csak elenyésző mennyiségben talált pulykahúst, a termékeket visszahívták, előállítója milliós bírságra számíthat - közölte a hivatal hétfőn.
A Nébih szakemberei a debreceni MAR-NE-VÁLL Kft.-nél - annak kereskedelmi és gyártó egységénél - ellenőriztek. A gyártóüzemben több mint 2 tonna lejárt szavatosságú, illetve jelöletlen terméket is lefoglaltak. A hamisítványok között három áruházlánc sajátmárkás terméke is szerepel - áll a közleményben.
Az ellenőrzés során találtak olyan, pulykamedálként árult terméket, amelynek 99,6 százaléka csirkehús, 0,4 százaléka marhahús volt, és olyat is, amely csak csirkehúst tartalmazott.
A bírság megállapítása folyamatban van, mértéke a visszahívott tételek mennyiségétől is függ - közölte a hivatal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:30 Becsapódott egy jemeni rakéta a Ben Gurion repülőtér közelében
- 22:27 Közel kétszáz szurkolót vett őrizetbe a rendőrség Horvátországban
- 20:25 Izrael nagyszabású gázai hadműveletre készül tartalékosok tömeges mozgósításával
- 18:23 Franciaországban a rendőrök kiszabadítottak egy férfit, akit két nappal korábban elraboltak
- 16:55 Törölte napi több tucat járatát a United légitársaság New York egyik meghatározó repülőterén
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06