Elég egyetlen rossz mozdulat
Becsípődött az ideg? Kezelje aktív fájdalomcsillapítással!
A jó idő beköszöntével a családi házban élők kitelepszenek a kertbe és megkezdik a tavaszi munkálatokat. Bár ez kellemes időtöltés, sokan mégis megszenvedik ezt az időszakot, hiszen elég egy rossz mozdulat, és az illető moccanni sem bír.
2014.03.18 16:29ma.huMi is az idegbecsípődés?
Sokszor hallani, hogy valakinek becsípődött valahol egy idege, ami nem is csoda, hiszen gyakran nem is kell nagyobb fizikai megerőltetés hozzá. Megtörténhet, ha az ember rosszul fordul meg az ágyában, vagy ha csak egyszerűen fel próbál egyenesedni. Ilyenkor egy hirtelen, éles fájdalom jelzi a problémát, és nem ritka, hogy az illető mozgásképtelen lesz.
De pontosan mi is játszódik le ilyenkor? A gerincvelőből kilépő oldalirányú idegek nyomás alá kerülnek, degeneratív elváltozások, illetve a porckorong elmozdulása következtében. A fájdalom akár hosszú hetekig is elhúzódhat, és kezelés nélkül csak ritkán múlik el magától. A tüneti terápia – pl. fájdalomcsillapítók – csak ideig-óráig hoznak enyhülést, ráadásul a kiváltó okot nem szüntetik meg, így végleges javulást nem eredményeznek.
![](http://enmg.hu/images/2014/03/1derekfajas_freedigital.jpg)
Szüntesse meg mihamarabb a fájdalmat!
Akut mozgáskorlátozottságot okozó idegbecsípődéses állapot leggyakrabban lumbágó formájában jelenik meg, de nyaki és háti gerinc mentén is előfordulhat. Ilyenkor az érintett gerinc melletti izmok fájdalmas görcsös állapota áll fenn, sokszor végtagba vagy bordákba kisugárzó fájdalommal. Az esetek nagy részében orvosi segítség és aktív fájdalomcsillapítás szükséges a teljes gyógyuláshoz, így érdemes mihamarabb szakemberhez fordulni, hogy elkerülhető legyen a hosszú időn át tartó szenvedés.
Az aktív fájdalomcsillapítás lényege az ok, a fájdalom kiindulópontjának kezelése. A célzott és erőteljes kezelés hatására a fájdalom gyorsan és jelentősen csökken, a mozgáskészség helyreáll anélkül, hogy az egész szervezetet feleslegesen terhelnénk.
Az aktív fájdalomcsillapítás első lépése a fájdalom kiindulópontjának azonosítása, idegbecsípődés esetében azon pont megtalálása, ahol a fájdalmas ideg a gerincből kilép. A fájdalom eredetének azonosítását követően a kezelés személyre szabottan, leggyakrabban injekcióval történik – érzéstelenítő, gyulladáscsökkentő vagy éppen homeopátiás készítmény beadásával. Speciális esetekben az akupunktúrás kezelés is szóba jöhet. A tartós eredmény érdekében a kezelést párszor ismételni szükséges.
„Az aktív fájdalomcsillapításnak köszönhetően a kerti munka tovább folytatható, a mindennapi mozgás gyorsan visszanyerhető” – mondja dr. Váradi Éva főorvos, fájdalomspecialista, a Fájdalomközpont reumatológus főorvosa.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:42 Ónos eső - Másodfokú riasztást adtak ki egyes észak-magyarországi járásokra
- 6:42 Orbán Viktor: itt a repülőrajt!
- 20:11 A rákosrendezői rozsdaövezetben a Grand Budapest projekt miatt élénkülés várható a környék lakáspiacán
- 18:10 Mol: folytatódik a gárdonyi csőtörés következményeinek felszámolása
- 16:09 Az EU-ban nőtt az eladott új autók száma tavaly
- 14:08 NAV: az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény
- 12:06 Mini-Dubaj - A fejlesztő megvásárolta az érintett területet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06