A lakosság nincs veszélyben
Vörös lett egy ukrajnai folyó vize
Vörös színű lett a kelet-ukrajnai Donyeck megye egyik folyója, ökológusok azt állítják, hogy a benne élő halak mind elpusztultak.
2013.02.05 13:47MTIAz esetről a helyi Donbassz nevű tévécsatorna adott hírt hétfő esti műsorában. A Szelidovo települést keresztülszelő Szolenaja folyó vize csaknem egy hónapja vörös színű. A helyi lakosok amiatt aggódnak, hogy ha melegszik az idő, káros gázok szabadulhatnak fel a vízből.
A városi polgármesteri hivatalnál egy speciális bizottság alakult az eset kivizsgálására. Mindazonáltal a helyi vezetés szerint a lakosság egészsége jelenleg nincs veszélyben, mert az ivóvizet a település más forrásból kapja.
A város mellett egy bezárt bánya és egy ércdúsító üzem van. Mindkét vállalat állítja, hogy nincs köze a víz színének megváltozásához. A bánya vezetői elmondták, jelenleg náluk nem folyik kitermelés, a felgyűlt vizet szivattyúzzák ki.
A bányából a folyóba kerülő vizet folyamatosan ellenőrzik, és a minősége megfelel a normáknak. Az ércfeldolgozónál pedig azt állítják, hogy az ipari hulladékot derítőmedencékbe gyűjtik, onnan nem kerülhetett a folyóba.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


