Jobb, ha nem kerülnek cigaretta közelébe...
Fertőzés fenyegeti a dohányfüstben élő gyerekeket?
Azok a gyerekek, akik életük korai szakaszában passzív dohányzásnak vannak kitéve, nagyobb eséllyel kerülnek fertőzések miatt kórházba, mint dohányfüstmentes környezetben felnövő társaik - közölték hongkongi kutatók egy brit szaklapban.
2008.06.08 12:12MTIAzok a gyerekek, akik életük korai szakaszában passzív dohányzásnak vannak kitéve, nagyobb eséllyel kerülnek fertőzések miatt kórházba, mint dohányfüstmentes környezetben felnövő társaik - közölték hongkongi kutatók egy brit szaklapban.
Az emelkedett kockázatot egészen a gyerekek 8 éves koráig megfigyelték, a legnagyobb mértékű kockázatnövekedést pedig a 6 hónaposnál kisebb csecsemőknél tapasztalták a hongkongi egyetem munkatársai.

A kutatást vezető M. K. Kwok és munkatársai úgy vélik, hogy a gyerekek immunrendszere károsodik a dohányfüsttől.
Vizsgálatukban az 1997-ben született gyerekek közül 7402-t követtek nyolcéves korukig, közülük 42 százalék volt otthonában dohányfüstnek kitéve.
Az utóbbiak körében életkortól függően 14-33 százalékkal nagyobb volt a kockázata a bármely fertőzés miatti kórházi ápolásnak, mint a füstmentes otthonokban élő gyerekek közt.
A koraszülöttek és a kis súllyal született babák esendősége az átlagosnál jóval nagyobb volt - írja a British Medical Journal csoporthoz tartozó Tobacco Control szakfolyóirat eheti számában megjelent tanulmány.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


