Mi lenne veled nélkülem?
Utánahalnak nejüknek az özvegyen maradt férfiak
A frissen megözvegyült férfiak nagyobb valószínűséggel követik párjukat a túlvilágra, mint fordítva.
2012.10.26 10:14Konrád - ma.huEgy friss felmérés szerint a gyászoló férfiak 30 százalékkal nagyobb eséllyel halnak meg nem sokkal a megözvegyülés után, mint azt az egészségi állapotuk indokolná. A nőknél ugyanakkor ez a veszély nem áll fenn, talán mert jobban felkészültek a nehéz időkre.
A Rochester Institute of Technology kutatói szerint a nők időben felkészülnek társuk elvesztésére és többnyire függetlenebbek is, mint az idős korú férfiak. A kutatást vezető Javier Espinosa szerint “A férfiakat többnyire felkészületlenül éri feleségük halála. A gondoskodást veszítik el vele. Valakit, aki fizikailag és érzelmileg gondjukat viseli, és ez a veszteség közvetlen hatással van a férfiak egészségére. De ugyanez nem történik meg a nők esetében”.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 22:45 Járosi Péter: A Mi Hazánk képviselői nem álltak fel a roma holokauszt áldozatainak emlékére - videó
- 18:42 Feljelentést tett Bicskei László a Gondosóra program miatt - azt ígéri, maga a szolgáltatás megmarad
- 16:41 Kapitány István keményen nekiment a Fidesznek: Érdekes, amikor hazugságról és kamuról ön nyilatkozik
- 16:41 Pusztító, 7,4-es földrengés rázta meg Kolumbiát - már több mint kétszáz halottról érkezett jelentés
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


