A túl szoros bugyolálás csípőproblémákat okozhat
Tudjuk, mit művelünk a csecsemővel így?
Nem mindegy, hogyan bugyolálunk be egy csecsemőt: ha ugyanis túl szorosan, az a láb- és a csípő mozgását is akadályozza.
2012.05.05 08:55ma.huLegyen megfelelően laza a csecsemő takarója, amibe bebugyoláljuk őt - figyelmeztetnek szakértők, a túlságosan szorossal ugyanis azt érjük el, hogy nem lesz elég hely a láb és a csípő mozgatása számára.
Ez pedig csípő-problémákhoz vezethet. A túl szorosan "becsomagolt" babák esetében megvan rá az esély, hogy a csípő ízületek kórosan fejlődjenek. Ez egy átmeneti állapot a normál csípőízület és a csípőficam között, a csípő dysplasia. Sántítást, eltérő hosszúságú végtagokat, fájdalmat és ízületi gyulladást okozhat - állítja az észak-amerikai ortopéd társaság.

"Igen sok kultúrában alkalmazzák a csecsemők hagyományos bebugyolálását, az amerikai szülőknél is így van" - mondta el Dr. Peter Waters, a társaság elnöke.
"A gyermek egy kissé kifeszített pozícióban helyezkedik el így, lábai szorosan összezárva. Sajnos ez a gyakorlat a dysplasia kockázatának teszi ki a kicsiket. A baba karjai és törzse lehet szorosabban "csomagolva", de a lábakat lazábban kell, hogy legyen mozgástér a számukra."
Korábban egyébként állatkísérletek kimutatták, hogy a csípő és a térd kényszerítése ebbe a pozícióba nem sokkal a születés után valósággal bénítja a csípő izmait, növeli ezzel a laza szalagok és az instabilitás esélyét.
Kapcsolódó írások:
- Nem gyerekellenesek a magyarok - csak bizonytalanságot éreznek
- Nem jár jól a sokáig pocakban maradó gyerek?
- Sietős - minden 10. gyermek túl korán születik!
- Jó hír a fáradt anyukáknak!
- A szülő hajlamosabb a rosszabb választásra?
- A kisbaba életébe is kerülhet
- Saját kezén bosszulja meg a gyerek, ha bántják
- Gyorsabban öregszik a bántalmazott gyerek - biológiailag....