A városon kívül további 12 települést érint
Megkezdődik Nagykanizsa térségében a szennyvíz-beruházás kivitelezése
A Nagykanizsai Regionális Szennyvíztársulás elnöke szombati nagykanizsai sajtótájékoztatóján közölte: a jövő héten megkezdődnek a kivitelezési munkálatok Nagykanizsa térségében, a 11,1 milliárd forintos beruházás a várost és további 12 települést érint.
2011.05.14 18:40MTITóth Nándor elmondta: a tervezett ütemezés szerint először Zalaszentbalázs, Bocska és Homokkomárom térségében indulnak el a munkagépek, majd három héten belül Szepetnek, Rigyác és Nagykanizsa bajcsai városrészében. Magyarszentmiklós, Magyarszerdahely, Hosszúvölgy, Eszteregnye, Semjénháza és Fityeháza településein június második felében, Fűzvölgyön és a Nagykanizsához tartozó Korpaváron pedig augusztusban kezdik el az építkezést.
Júniusban Nagykanizsa szabadhegyi városrészét és belvárosát érintően az Erzsébet téren, a Vásár és az Arany János utcában indulnak a munkálatok, itt már a belváros most is zajló rekonstrukciós beruházásával együtt.
Mindezek mellett június elején zárul a beadási határideje a nagykanizsai szennyvíztelep rekonstrukciójára kiírt közbeszerzési eljárásnak. A mintegy 2,5 milliárd forintos munkálatok az eredményhirdetést és szerződéskötést követően várhatóan a jövő évben kezdődnek el.
Az európai uniós támogatással zajló teljes beruházás befejezése 2012 végére tehető - ez 96 százalékos csatornaellátottságot jelent majd Nagykanizsán -, s ezt követően indul meg a próbaüzem. A munkálatok befejeztével mintegy háromezer ingatlant kötnek rá a szennyvízhálózatra - tette hozzá Tóth Nándor.
A csatornahálózat kiépítését és részben felújítását, korszerűsítését két, közbeszerzésen kiválasztott konzorcium végzi: az SZK Kanizsa Konzorcium - tagjai a Szabadics Zrt. és a Közgép Zrt. -, valamint az S-E Nagykanizsa Konzorcium a SADE Kft. és az Euroaszfalt Kft. részvételével.
A társulás korábbi közlése szerint a szennyvízhálózat kiépítése és a meglévő nagykanizsai szennyvíztelep rekonstrukciója 71,7 százalékban európai uniós forrásból, 12,7 százalék magyar állami hozzájárulással és 15,6 százalékos önerővel valósul meg.
Cseresnyés Péter, Nagykanizsa polgármestere a sajtótájékoztatón arra is kitért, hogy a jelentős nagyságú beruházás miatt szükség van utak felbontásra és lezárására, de türelmet és megértést kért a város és a környék lakóitól, miután a térségben élők javát szolgálja az építkezés. Hozzátette, hogy a felbontott utak új burkolatot kapnak, a hálózatra rákötött otthonok pedig jelentős tehertől szabadulnak meg azzal, hogy nem lesz szükség a rendszeres tartálykocsis ürítésre.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


