Egy erős hidegfront érte el hazánkat

Dühös május: már fölöttünk dübörög a vihar

Egy erős hidegfront érte el ezekben a percekben hazánkat, mely jelenleg az északnyugati határnál jár és igen gyorsan mozog kelet-délkelet felé. Az északnyugati csücsökben már több helyről jelentettek zivatart.

2011.05.03 16:16idokep.hu

Kedden napközben beborul az ég, északkelten lehetnek hosszabb napos időszakok, a front érkezésévek sokfelé számíthatunk záporok, zivatarok kialakulására, valamint esőre.

A Dunántúlon északnyugatira fordul és megerősödik, helyenként viharossá fokozódik a szél. A front előtt 17-23°C-os csúcshőmérsékletekre van kilátás, de a csapadék érkeztével gyorsan csökkennek majd az értékek.

A győri webkamera képe (fotó: idokep.hu)


A vasútnak egyelőre nem okoz gondot az időjárás

A MÁV ZRT tájékoztatása szerint egyelőre nincs késés a zivatar haladási útvonalán. A most útra indulók készüljenek fel a heves esőzés és a szél okozta veszélyekre!

Az autósok is legyenek körültekintőbbek!

Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Szerda reggel nyugat felől csökken fog a felhőzet; változóan, többfelé erősen felhős lesz az ég, a keleti tájakon számíthatunk még további csapadékra.

Az északi, északnyugati szél a Dunántúlon és keleten továbbra is erős lesz, viharos lökések is előfordulhatnak. 2-7°C-ig hűl a levegő, a völgyekben talajmenti fagy is előfordulhat.

Napközben a felhőátvonulások mellett több-kevesebb napsütésben mindenütt bízhatunk, számottevő csapadéktól sehol sem kell tartanunk. Eleinte továbbra is erős lesz a szél, csak estére mérséklődik a légmozgás.

Gyengül a nappali felmelegedés, a maximumok 13 és 16°C között várhatóak. A front mögött hidegebb levegő áramlik fölénk, így néhány fokkal visszaesik a hőmérséklet, ám szárazabb idő várható.

A hét második felében gyenge fagyok, talajmenti fagyok is előfordulhatnak.

Sopronban már süt a Nap

Néhány óra alatt áthaladt a hidegfront Sopron felett, az elmúlt percekben pedig megindult a felhőzet felszakadozása.

A hőmérséklet 10 fokra zuhant.

A Balatonnál jár

A balatonföldvári platánsoron percek alatt hatalmas tócsák alakultak ki a sétányon, a viharos szél ugyanis hatalmas hullámokat korbácsolt a Balatonon, melyek még a partra is kicsaptak.

A parti úton kisebb letörött faágak hevernek.

Érdekli, merre tart a vihar? Olvasson utána az Időkép.hu-n:  Kattintson!

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.