Lehet rosszabb ennél?
A munkanélküliség gerjeszti a bűnözés
Munkahely és állandó jövedelem hiányában egyre több fiatal lép a bűn útjára Balmazújvárosban és környékén, ahol 2008-hoz képest érezhetően emelkedett a bűnözés mértéke - mondta a városi rendőrkapitányság vezetője kedden a hajdú-bihari városban.
2010.01.19 13:51MTIAry Endre rendőr alezredes az elmúlt napok bűncselekményeinek felderítését ismertető sajtótájékoztatón közölte, hogy növekszik a városban a fiatal bűnözők száma, köztük azoké is, akik eddig nem kerültek szembe a törvénnyel. A folyamatos járőrözés mellett a város általános iskoláiban is folytatnak bűnmegelőző tevékenységet külön osztályfőnöki órák keretében - fejtette ki.
A kapitányság vezetője az elmúlt időszak bűncselekményeiről szólva kiemelte: három bűnbandát is elfogtak az elmúlt hétvégén. Két csoport kerékpárlopásokra, a harmadik hétvégi házak kifosztására "szakosodott". Kerékpárlopások miatt összesen hét embert vettek őrizetbe, az általuk okozott kár több százezres nagyságrendű.
A Keleti-főcsatorna menti hétvégi házakat egy négytagú banda fosztogatta, ők szintén az elmúlt hétvégén akadtak rendőrkézre. A házakból többek között műszaki cikkeket és horgászbotokat vittek el mintegy 300-400 ezer forint értékben. A bűnbandák elfogása után az ellopott értékek nagy része előkerült.
A rendőrkapitány rámutatott: az esetekben közös vonás, hogy főként büntetlen előéletű, 19-25 év közötti fiatalok az elkövetők, akik állandó jövedelemmel nem rendelkeznek; közülük néhányan az utóbbi időben vesztették el munkahelyüket. Ary Endre megítélése szerint az eleinte kisebb lopásokat elkövető személyek gyorsan a komolyabb bűnözés útjára léphetnek, ezért időben fel kell hívni a figyelmet a problémára.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


