"Egyre nagyobb veszélyben a hétköznapi biztonság"
Bajnai: Elő kell állítani a pofozkodókat
Bajnai Gordon szerint a Sajóbábonyban történtek azt a veszélyt igazolták, hogy a gyűlöletkeltés és a provokáció egyre nagyobb veszélybe sodorja a hétköznapok biztonságát.
2009.11.21 11:50MTIA miniszterelnök erről újságíróknak nyilatkozott az MSZP Baloldali Tömörülésének rendezvénye előtt Budapesten, szombaton. Hangsúlyozta: Magyarországon rendnek kell lenni, és a kormány mindent megtesz azért, hogy a rendet szavatolja és biztosítsa. Ezt várom el a rendőrségtől is - hangsúlyozta a kormányfő.
Bajnai Gordon azt mondta, hogy a rendőrségnek elő kellett, és elő kell állítani azokat, akik pofozkodnak, de azok ellen is fel kell lépni, akik önbíráskodásra bíztatnak, provokálnak és tetteikkel veszélyeztetik az ország biztonságát, növelik a feszültséget.
Aki olyan egyesületet próbál működtetni, aki olyan céllal masírozik, amit a bíróság betiltott, aki a rendőrség felszólításának nem tesz eleget, újra és újra provokál, az a Magyar Köztársaság alkotmányával megy szembe és ennek megfelelő büntetésre kell, hogy számítson - közölte a miniszterelnök.
Kapcsolódó írások:
- Magyarázzák a bizonyítványt? Mit rejt a Krízisalap?
- Kóka: Kiállunk a Bajnai-Oszkó féle válságkezelés mellett!
- Fidesz: Még mindig Gyurcsány a megmondóember
- Bajnai szerint tartós elszegényedés jött volna az intézkedések nélkül
- Veres hiába hajtott: Andor Lászlót jelöli Bajnai uniós biztosnak
- Bajnai nemsokára dönt: néhány napon belül lesz uniós biztos
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
- 12:01 Hőség - Szombattól harmadfokú a hőségriasztás
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


