A testületnek nincs jogalapja a pénzmegvonáshoz

A héten döntenek Hunvald György fizetéséről

A kerület képviselői a héten döntenek az erzsébetvárosi ingatlanügy miatt előzetes letartóztatásban levő Hunvald György polgármester fizetéséről - írta szerdai számában a Népszabadság.

2009.11.04 08:31Népszabadság

A Fidesz megvonná a polgármester csaknem 800 ezer forintos havi javadalmazását és költségtérítését. Gergely József szocialista alpolgármester viszont olyan előterjesztést indítványoz, amely szerint a testületnek nincs jogalapja a pénzmegvonáshoz. Utóbbi emlékeztetett arra, hogy ez ügyben jogvita zajlik, és nem egyértelmű a helyzet - írta a Népszabadság.

Erzsébetváros állásfoglalást kért az igazságügyi tárcától, amely szerint az előzetesben lévő politikusnak ugyan nem járna illetmény, de nem tudtak választ adni arra, hogy kinek van joga intézkedni.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.