Folyamatosan tájékoztatják majd az utasokat
Még nem tudni mennyien támogatják, de lesz vasutassztrájk hétfőn!
A MÁV egyelőre még nem tudja, hogy mekkora lesz a hétfőre meghirdetett VDSZSZ sztrájk támogatottsága, valamint a vasúti forgalomra gyakorolt hatása, azonban igyekszik csökkenteni a sztrájk okozta kellemetlenségeket - közölte Sigulinszky Tibor, a MÁV Zrt. szóvivője az MTI-vel pénteken este.
2009.10.16 20:00MTIKiemelte: mivel a szakszervezet nem jelentette be, hol és mikor kezdi meg a sztrájkot, a vasúttársaság arra kéri az utazókat, hogy folyamatosan érdeklődjenek telefonon és interneten az aktuális vasúti közlekedésről.
A pénteki tárgyalások során a szokásos napi 3.200 vonat indítása helyett 508 közlekedtetését kérte a MÁV a szakszervezettől, de az a korábbi álláspontjával ellentétben, egyetlen vonat indítását sem vállalata a sztrájk idejére. A szakszervezet csak az álló vonatok fűtését és világítását ajánlotta fel elégséges szolgáltatásként, szemben a korábbi álláspontjával, amikor mintegy 300 vonat indítását tartotta lehetségesnek - mondta a szóvivő.
A sztrájk alatt a vasúti bérleteket elfogadják a BKV egyes járatain, valamint a belföldön, a munkabeszüntetés által érintett vonalakon közlekedő InterCity vonatok is helyjegy és pótjegy megváltása nélkül vehetőek igénybe.
Emellett az előre váltott jegyeket a MÁV kezelési költség levonása nélkül visszaváltja, ha pedig a bérletesek térítés ellenében más tömegközlekedési eszközt vesznek igénybe, akkor menetdíjukat a vasúttársaság megtéríti.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


