"Részletesen vizsgálják a telekcsere ügyét"
Sukoró - a miniszter visszautasítja a Magosz állításait
Oszkó Péter pénzügyminiszter határozottan visszautasítja Budai Gyula, a Magosz szövetségi igazgatójának a sukorói földcsere ügyében tett pénteki állításait - tájékoztatta a minisztérium pénteken az MTI-t.
2009.09.04 18:28MTIOszkó Péter visszautasít minden olyan értelmű híresztelést és gyanúsítást, mely szerint a tárca nem tesz meg mindent a törvényesség érdekében - áll az MTI-hez eljuttatott közleményben. A Pénzügyminisztérium ezt arra reagálva közölte, hogy a nap folyamán Budai Gyula sajtótájékoztatóján bemutatott, idézett és az újságíróknak is kiosztott egy olyan dokumentumot, amelyet ő belső feljegyzésnek nevezett, s amelyben Benedek Fülöp, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. agrárportfólióért felelős vezérigazgató-helyettese kritikával illette a sukorói csereügyletet.
Budai Gyula azt mondta, hogy a MNV Zrt. belső levelezése alapján egyértelműen megállapítható az, hogy a sukorói földcsere valóban egy "nagy kormányzati lopásnak" tekinthető. A Magosz szövetségi igazgatója szerint a belső feljegyzés alapján egyértelműen megállapítható Veres János volt pénzügyminiszter, a Gyurcsány-Bajnai kormány, valamint Oszkó Péter jelenlegi pénzügyminiszter felelőssége az ügyben.
A Pénzügyminisztérium közölte: a sukorói telekcsere ügyében részletes vizsgálatot folytat. "A vizsgálatnak éppen az a célja, hogy ha visszásságok történtek, azokra fény derüljön" - olvasható a közleményben. Mint írták, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) jelentésének ismeretében a pénzügyminiszter a vagyonkezelőnél, az MNV Zrt-nél folytatott belső vizsgálat mellett találkozót kezdeményezett a befektetőkkel, hogy tisztázhassák a telekügyletekkel kapcsolatos jogi aggályokat annak érdekében, hogy egyértelműek legyenek a jogi viszonyok.
A Pénzügyminisztérium és személyesen a pénzügyminiszter abban érdekelt, hogy minden feltárt és feltárható visszásságot azonosítson, s ha vannak ilyenek, szükség szerint visszamenőleg is "jogkövetkezményeket érvényesítsen". A kormány és a Pénzügyminisztérium egyaránt a törvényességi követelmények érvényesülését tartja szem előtt - zárul a közlemény.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:09 Lövöldözés egy kaliforniai főiskolán
- 20:08 Angliában kitiltják a transznemű nőket a női futballból
- 18:56 Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06