Magyarország igaz barátját veszítettük el
A Fidesz tisztelettel adózik Tom Lantos emléke előtt
A Fidesz Magyar Polgári Szövetség elnöksége megrendüléssel értesült Tom Lantos amerikai kongresszusi képviselő haláláról, és tisztelettel adózik emléke előtt. Lukács Tamás, a KDNP frakcióvezető-helyettese az MTI-nek azt mondta: pártja nevében részvétét nyilvánítja Tom Lantos családjának.
2008.02.11 17:03MTIA 80 éves Tom Lantos hétfőn hajnalban hunyt el a Washingtonhoz közeli, Maryland állambeli Bethesda Haditengerészeti Kórházban. A demokrata párti képviselő, aki a washingtoni kongresszus alsóházában a külügyi bizottság elnöke volt, januárban közölte, hogy visszavonul a politikától, mert nyelőcsőrákot diagnosztizáltak nála.
A Fidesz az MTI-hez eljutatott kommünikéjében hangsúlyozta, Tom Lantos nagyban hozzájárult ahhoz, hogy az Egyesült Államokban megértsék és támogassák a határon túli magyarokat abban a küzdelemben, amit identitásuk megőrzéséért folytatnak. "Bár több kérdésben eltérő politikai nézeteket vallottunk, tisztában vagyunk azzal, hogy Magyarország igaz barátját veszítettük el" - fűzték hozzá. Mint írták, tisztelettel adóznak emléke előtt, osztoznak családja gyászában.
Lukács Tamás, a KDNP frakcióvezető-helyettese az MTI-nek azt mondta: pártja nevében részvétét nyilvánítja Tom Lantos családjának. "Keresztényeknek ilyenkor az első gondolata, hogy imádkozunk a lelki üdvéért" - fogalmazott. Szerinte ez nem az pillanat, amikor egy ember életét és tevékenységét értékelni kellene.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


