Politika
Önállóan indul az országgyűlési választáson a Jobbik
Értékelése szerint 2018-ig eredményesen vívták harcukat, de amikor a párt addigi elnöke távozott a parancsnoki hídról, sodródni kezdett a hajó.
2025.02.13 22:51MTIÖnállóan indul a 2026-os országgyűlési választáson a Jobbik Magyarországért Mozgalom - jelentette be csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján Adorján Béla pártelnök, azt közölve: a párt vezetése már megkezdte a jelöltek kiválasztását.
A politikus arról beszélt: a Jobbik a 2003-as megalakítása óta küzd egy valódi rendszerváltás beteljesítéséért, "a magyar embereket semmibe vevő, azokat becsapó politikai kultúra ellen".
Értékelése szerint 2018-ig eredményesen vívták harcukat, de amikor a párt addigi elnöke távozott a parancsnoki hídról, sodródni kezdett a hajó.
A sorozatos kudarcot és a parancsnokok rossz döntései, a közösségünk letargiája oda vezetett, hogy a hajónk zátonyra futott és megfeneklett - fogalmazott Adorján Béla.
Hozzátette, az európai parlamenti választáson született - egy százalékos - eredmény kijózanította a pártban maradókat, akik "határozott, kőkeményen a célt szem előtt tartó"vezetőket választottak nyolc hónapja a tisztújító kongresszuson.
"Nem változott semmi: minden eszközzel be akarjuk teljesíteni Magyarországon a rendszerváltást" - jelentette ki Adorján Béla, céljukként egy büszke, tehetségelvű, boldog ország építését, az Orbán-kormány leváltását, a hazugságokra és korrupcióra épülő rendszer eltörlését, a politikai kultúra gyökeres megváltoztatását említve.
Jelezte: célkitűzéseik között szerepel a bérek értékének és a magyarok munkahelyének védelme, a közbiztonság szavatolása, a férfiak negyven évnyi munka utáni nyugdíjlehetőségének megteremtése, az emberek védelme a bankok túlerejétől.
Adorján Béla arról beszélt: a Jobbik az egyetlen politikai szervezet, amely határozottan kiáll a választási törvény újraírása, a többpárti demokrácia valós megjelenésének érdekében.
Hangsúlyozta, a politikától magukat ma távol tartók, a nem szavazók aktívvá tételével lehet "elzavarni" a jelenlegi rendszert, hiszen, aki nem vesz részt a választáson, az közvetve a jelenlegi rendszer hatalmon maradását segíti elő.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:06 A Columbia Egyetem teljesíti a Trump-adminisztráció által támasztott feltételeket
- 6:04 Újraválasztották Tőkés Lászlót az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnökévé
- 22:51 Folytatódik a változékony időjárás
- 20:51 Dílereket fogott el Gyöngyösön a rendőrség
- 18:50 Visszatértek Romániába a Tate fivérek
- 16:49 Süth Miklós: még nem vagyunk túl a ragadós száj- és körömfájás járvány nehezén
- 14:48 Nébih: hatósági intézkedések a szlovákiai ragadós száj- és körömfájás betegség miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06