"Lehessen-e melegeket verni?"
Horn: egy társadalmi válságot nehezen tudna túlélni egy ország
Az egyre erősödő gazdasági válság felerősíti az egyébként is létező társadalmi válságjelenségeket - mondta Horn Gábor, az SZDSZ toleranciakampányának részeként március 2-án indított internetes szavazás eddigi eredményeit értékelő pénteki sajtótájékoztatóján.
2009.03.13 15:01MTIEgy gazdasági válságot egy ország le tud küzdeni, de egy társadalmi válságot, amikor elvesznek azok a normális kulturális és kapcsolatrendszerek, amelyekben együtt lehetne élni, nagyon nehezen tud túlélni - fogalmazott a szabad demokraták kampányfőnöke.
Emlékeztetett arra, hogy az SZDSZ a saját honlapján elindított internetes szavazás során kilenc kérdésre vártak választ, például olyanokra, hogy "lehessen-e melegeket verni" vagy hogy a "cigányoknak a vérében van-e a bűnözés".
Közölte: a toleranciakampánynak a gyűlöletkeltés és a rasszizmus elleni fellépés volt a legfőbb indoka. Mint mondta, az SZDSZ-t is meglepte a magas részvételi arány, több mint 324 ezren szavaztak a kérdésekre.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


