Hazai állatkertek jövőjéről tárgyalnak
Magyar állatkerti csúcstalálkozó Budapesten
A hazai állatkertek jelenéről és jövőjéről tárgyalnak pénteken a magyar állatkertek szakemberei, valamint a fenntartó önkormányzatok és az illetékes szakmai minisztériumok vezető tisztségviselői.
2009.03.12 16:47MTIA tanácskozás fő témái: milyen jövőkép rajzolódik ki az állatkertek számára a magyar kulturális intézményrendszerben, miként hasznosulnak a kulturális célú támogatások, milyen lehetőségek rejlenek az állatkertek és az állami természetvédelem közötti együttműködésben.
A Fővárosi Állat- és Növénykertben rendezendő találkozón a tervek szerint a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumot Haraszthy László szakállamtitkár, az Oktatási és Kulturális Minisztériumot pedig Csák Ferenc államtitkár képviseli a tanácskozáson.
A csúcstalálkozó több szempontból is időszerű - olvasható az állatkert szóvivőjének tájékoztatójában -, mert a hazai állatkerteknek együtt kell működniük egymással és más szervezetekkel is mindazoknak a természetvédelmi és társadalmi törekvéseknek az előmozdítása érdekében, amelyeket a nemzetközi egyezmények és a különféle szakmai szervezetek meghatároztak.
Ilyen területnek számít az élővilág sokféleségének védelme, a környezettudatos szemlélet formálása, valamint az is, hogy az állatkertek olyan programokat kínáljanak, amelyek valamennyi korosztály számára érdekesek.
A Magyar Állatkertek Szövetsége éppen mostanra időzítette az Állatkertek természetmegőrzési világstratégiája című nemzetközi dokumentum magyar változatának kiadását, amelyet a pénteki állatkerti "csúcson" mutatnak be. Az állatkertek világszerte a legnépszerűbb intézmények közé számítanak. A világhálózat különféle intézményei összesen 650 millió látogatót fogadnak évente, Magyarországon pedig a 3 millió főt is meghaladja az éves látogatói létszám, amiből kicsit több mint egymillió a fővárosi intézmény látogatóinak száma.
Ugyanakkor az állatkertek a közvetlen természetvédelmi tevékenység terén is jelentős szerepet játszanak, egyebek között a veszélyeztetett fajok állatkerti szaporítása terén, valamint a szabadban folyó természetvédelmi programokban - áll a közleményben.
A tanácskozás fő témái: milyen jövőkép rajzolódik ki az állatkertek számára a magyar kulturális intézményrendszerben, miként hasznosulnak a kulturális célú támogatások, milyen lehetőségek rejlenek az állatkertek és az állami természetvédelem közötti együttműködésben.
A Fővárosi Állat- és Növénykertben rendezendő találkozón a tervek szerint a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumot Haraszthy László szakállamtitkár, az Oktatási és Kulturális Minisztériumot pedig Csák Ferenc államtitkár képviseli a tanácskozáson.
A csúcstalálkozó több szempontból is időszerű - olvasható az állatkert szóvivőjének tájékoztatójában -, mert a hazai állatkerteknek együtt kell működniük egymással és más szervezetekkel is mindazoknak a természetvédelmi és társadalmi törekvéseknek az előmozdítása érdekében, amelyeket a nemzetközi egyezmények és a különféle szakmai szervezetek meghatároztak.
Ilyen területnek számít az élővilág sokféleségének védelme, a környezettudatos szemlélet formálása, valamint az is, hogy az állatkertek olyan programokat kínáljanak, amelyek valamennyi korosztály számára érdekesek.
A Magyar Állatkertek Szövetsége éppen mostanra időzítette az Állatkertek természetmegőrzési világstratégiája című nemzetközi dokumentum magyar változatának kiadását, amelyet a pénteki állatkerti "csúcson" mutatnak be. Az állatkertek világszerte a legnépszerűbb intézmények közé számítanak. A világhálózat különféle intézményei összesen 650 millió látogatót fogadnak évente, Magyarországon pedig a 3 millió főt is meghaladja az éves látogatói létszám, amiből kicsit több mint egymillió a fővárosi intézmény látogatóinak száma.
Ugyanakkor az állatkertek a közvetlen természetvédelmi tevékenység terén is jelentős szerepet játszanak, egyebek között a veszélyeztetett fajok állatkerti szaporítása terén, valamint a szabadban folyó természetvédelmi programokban - áll a közleményben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
- 12:01 Hőség - Szombattól harmadfokú a hőségriasztás
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


