Oknyomozó újságírókat díjaztak
Draskovics kapta a Szabadság Kör "Jogtipró-díját"
A "Jogtipró-díjat" Draskovics Tibor igazságügy-miniszternek, a "Szabadság-díjat" pedig két oknyomozó újságírónak ítélte oda a Szabadság Kör szombaton.
2009.02.21 13:27MTISzájer József, a szervezet egyik tagja, fideszes európai parlamenti képviselő a díjátadón azt mondta: ma Magyarországon a szabadságjogokat talán legnagyobb mértékben a közbiztonság állapota sérti, ugyanis ott, ahol nem tudják biztosítani a közrendet, ahol a rendőrség rendre csődöt mond a polgárok jogainak védelme tekintetében, ott a szabadság ügye nagyon rossz helyzetben van.
"Draskovics Tibor igazságügy-miniszterként rengeteget tett azért, hogy ebbe a helyzetbe jussunk" - fogalmazott a politikus, aki ígéretet tett arra, hogy a díjat, amely egy talapzatra rögzített fekete bakancs, eljuttatják a miniszternek.
Draskovics Tibort a "méltatásban" "Mr. In-Kalnak" titulálták, utalva arra, hogy a Szabadság Kör nemrégiben beperelte az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumot, mert a tárcavezető nem válaszolt kérdéseikre, így többek között arra sem, hogy az In-Kal Security-vel milyen kapcsolatban áll a minisztérium és a rendőrség.
Az első alkalommal átadott díjra még két jelölt volt: Szilvásy György titokminiszterre a tavaly őszi lehallgatási, megfigyelési ügy miatt, a Budapest Airportra pedig a ferihegyi sztrájk alatt alkalmazott görög sztrájktörők miatt lehetett szavazni a szabadsagkor.blog.hu oldalon.
Szombaton adták át - szintén először - a "Jogtipró-díj" "pozitív változatát", a "Szabadság-díjat" is, amelyet két újságíró kapott: Krakkó Ákos, a Hír Tv szerkesztője oknyomozó riportjaiért vehette át a díjat, Bodoky Tamást, az index.hu főmunkatársát pedig a 2006. őszi rendőri túlkapásokról szóló cikksorozata és könyve miatt díjazták. A Szabadság Kört 2007 októberében alapították politikusok és közéleti személyiségek, többek között Balog Zoltán, az Országgyűlés emberi jogi bizottságának fideszes elnöke, Szájer József fideszes európai parlamenti képviselő és Hegedűs Zsuzsa szociológus. A szervezet korábban javaslatot tett a rendőrségi törvény módosítására, valamint tiltakozott a Kossuth téri kordon ismételt felállítása ellen.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


