Járvány
Koronavírus - Szijjártó: folyamatosan dolgoznak a külföldön rekedt magyarok hazajuttatásán
Vasárnap este 49 magyart Zágrábon keresztül juttattak haza.
2020.03.23 07:17MTISokan vannak még, akik haza akarnak térni, ezért a külföldön rekedt magyarok hazajuttatásával foglalkozó munkacsoport tovább dolgozik - közölte vasárnap este Facebook-oldalán a külgazdasági és külügyminiszter.
Szijjártó Péter kiemelte: a légiközlekedés egyre nehezebbé válik az egész világon, a légitársaságok sorra mondják le járataikat, repterek és komplett légterek kerülnek zár alá.
Isztambul a világ egyik legnagyobb légiforgalmi csomópontjainak egyike, ahonnan ezen a héten felfüggesztették a budapesti járatok indítását. Ezért vasárnap este 49 magyart Zágrábon keresztül juttattak haza. A buszok a horvát főváros repterén várták a hazatérőket.
Velük együtt a hétvégén összesen 1469 magyar indult haza a világ különböző pontjairól - ismertette a miniszter.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:53 Fontos adóváltozások léptek hatályba
- 14:52 3%-os kedvezményes elsőlakáshitelt jelentett be Orbán
- 13:07 Fekete az ég alja - talán kezd normalizálódni a helyzet a MOL-finomítóban
- 12:20 Kizártak egy magas rangú katonatisztet a kínai hadsereg legfelsőbb parancsnokságából
- 10:20 Alföldi zebracsikó született a Szegedi Vadasparkban
- 8:18 Idén is várja a szórakozni vágyókat a debreceni Campus Fesztivál
- 6:18 Szent László királynak állít emléket a jegybank új érméje
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06