Segítség
Sürgős véradás kell a világbajnokságon megsérült pilótának!
Hamar Zoltánt a Honvéd Kórházban műtik, a körülményekhez képest jól van, esélyes a teljes felépülésre.
2016.08.11 08:18ma.huA Magyar Vitorlázórepülő Szövetség email-hálózatán keresztül kér segítséget a Lengyelországban balesetet szenvedett magyar pilóta felesége.
Mint ismeretes, Hamar Zoltán a litvániai vitorlázórepülő Világbajnokság negyedik számának repülése közben terepleszállásra kényszerült, eközben azonban gépe egy épületnek ütközött. A magyar versenyzőt gerincsérüléssel vitték kórházba, majd légi úton szállították haza.
Feleségének közlése szerint csütörtökön kerülne sor a Honvéd Kórházban Hamar Zoltán első csigolyaműtétjére, még ezen kívül egy kell majd, de az orvosok szerint lehetséges a teljes felépülés. Ugyanakkor a műtét elvégzéséhez bármely vércsoportból véradásra van szükség, az adott vért aztán becserélik a pilóta műtétjéhez szükséges vérre.
Az irányított véradáshoz szükséges információk: a véradás két helyszínen történhet, az Országos Vérellátó Szolgálatnál (OVSZ), 1113 Budapest, Karolina 19-21, 09-19 óra között, vagy a Péterfy Sándor utcai Kórház Vérellátó osztályán, ahol 8 és 15 óra között lehet jelentkezni.
További adatok, amit tudnia kell a véradónak:
Hamar Zoltán, 1978.09.02. Taj: 035-874-111, vércsoport: A Rh pozitív
kezelő kórház: MH EK Idegsebészet, kezelő orvos: Dr. Lipóth László.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


