Déli határ
Lefagytak a hőkamerák, kötbért követel a rendőrség
Az épp nem működő eszközökre nagy szükség lenne most a déli határszakaszon, ahol naponta vágják át a kerítést az illegális migránsok.
2016.04.13 08:00MTIAz illegális határátlépők észlelésére szolgáló hőkamerák szervizelésének "hiányosságai" miatt a rendőrség kötbérigénnyel él a Milipol Zrt.-vel szemben - közölte a Magyar Nemzet az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatára hivatkozva szerdán.
A lap azt írta: az épp nem működő hőkamerákra nagy szükség lenne most a déli határszakaszon, ahol naponta vágják át a kerítést az illegális migránsok.
A rendőrség közlése szerint jelenleg is két hőkamera vár javításra, amelyeket a hibabejelentéstől számított 15 munkanapon belül nem hozott működőképes állapotba a cég, pedig ezt szerződésben vállalták.
A lap azt írta: a kötbér mértékéről a rendőrség pontos összeget nem közölt, csak annyit, hogy a kötbér alapja a késedelemmel érintett helyszín nettó háromhavi vállalkozási díja, mértéke pedig munkanaponként ennek a díjnak másfél, de legfeljebb összesen 30 százaléka.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:22 Szabotázsakció - Németországban letartóztattak három orosz ügynököt
- 14:00 Tulajdonstop helyett új jogköröket kaptak az önkormányzatok
- 12:36 Európa Tanács: szűkül a nők jogait védelmezők mozgástere
- 10:34 Gyorssegélyt szavazott meg a Hargita megyei önkormányzat a parajdi sóbánya megmentése érdekében
- 8:29 Csaknem négy évtizedet töltött börtönben téves ítélet alapján egy brit férfi
- 6:40 Országjárásra indul Magyar Péter a békéért és a nemzeti összetartozásért
- 22:37 Ismét tüntetés volt a gyülekezési törvény módosításának visszavonásáért Budapesten
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06