"Bölcsen tette Sólyom, hogy nem jött el"
Áder: Nincs döntési kompetenciája a fórumnak
Nincs kompetenciája a nemzeti csúcsnak, a köztársasági elnök bölcsen tette, hogy nem jött el, arra hivatkozva, hogy az államszervezet nem így működik - mondta Áder János (Fidesz) volt házelnök, az Országgyűlés alelnöke a nemzeti csúcson Budapesten szombaton.
2008.10.18 13:43MTINincs kompetenciája a nemzeti csúcsnak, a köztársasági elnök bölcsen tette, hogy nem jött el, arra hivatkozva, hogy az államszervezet nem így működik - mondta Áder János (Fidesz) volt házelnök, az Országgyűlés alelnöke a nemzeti csúcson Budapesten szombaton.
Az ellenzéki politikus szerint a tanácskozásnak nincs felelőssége, de lehetősége van arra, hogy elkenje a felelősséget.
A fórum nem előkészített, nincs az asztalon megtárgyalandó javaslat, sem követendő menetrend, a gazdasági szakértők pedig csupán öt percet kaptak elképzeléseik kifejtésére - sorolta Áder János.
A fideszes politikus emlékeztette Gyurcsány Ferenc kormányfőt arra, hogy a kialakult helyzetben a döntés felelőssége a kormányé.
Gál Zoltán szocialista képviselő, volt házelnök felszólalásában a parlamenti döntések meghozatalának fontosságát hangsúlyozta.
Kapcsolódó írások:
- Fodor: hárompontos liberális javaslat
- Semjén: fogjunk össze a megszorítások és a bérbefagyasztás ellen
- Dávid Ibolya: az MDF egyéves válságkezelési programot javasol
- Simor: a jóléti kiadások csökkentésére is szükség van
- Orbán: nemzeti növekedési program kell
- Pálinkás párbeszédet, Szili stabilizációs paktumot szeretne
- Gyurcsány: legyen hosszú távú nemzeti megállapodás
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


