Egészség
Fertőzés miatt nincs ivóvíz a Bosch két miskolci gyárában
Ey átépített épületrész átadása előtt, a vízrendszer egészségügyi ellenőrzése során a gyorsteszt a vezetékes vízben baktériumot mutatott ki.
2015.09.17 20:40MTIAz üzemorvos javaslatára felfüggesztették a vezetékes ivóvízellátást a Bosch két miskolci gyárában, ugyanis egy átépített épületrész átadása előtt, a vízrendszer egészségügyi ellenőrzése során a gyorsteszt a vezetékes vízben baktériumot mutatott ki - erősítette meg az MTI értesülését közleményében csütörtökön a Bosch csoport kommunikációs igazgatója.
Ficzere Ferenc úgy fogalmazott: a Bosch mindkét miskolci gyárának területén több ponton elvégezték a szükséges teszteket, amelyek közül néhány minta pozitív lett.
A tájékoztatás szerint miután az üzemorvos javaslatára a vezetékes ivóvízellátást felfüggesztették, a gyárakban dolgozók számára palackozott vizet biztosítanak, az ételkészítéshez szükséges vizet lajtos kocsikkal szállítják.
Ficzere Ferenc kitért arra, hogy az illetékes egészségügyi hatósággal felvették a kapcsolatot, akik a hatósági tesztek elvégzése után határozzák meg a szükséges intézkedéseket. Ezeket haladéktalanul elvégzik mindaddig, amíg az összes vízvételi ponton elvégzett újbóli hatósági tesztek negatív eredményt nem mutatnak - jegyezte meg.
A Miskolci Vízmű Kft. (MIVÍZ Kft.) közlése szerint Miskolcon jelenleg sehol nincs vízkorlátozás, a csapvízből vehető ivóvíz minősége mindenhol ellenőrzött és kiváló.
Mint írták, Magyarországon az ivóvíz a legszigorúbban és állandóan, folyamatosan ellenőrzött élelmiszer, amennyiben azzal bármilyen minőségi probléma merül fel, azt a szolgáltató azonnal köteles jelezni a hatóságok és a felhasználók felé. Ilyen Miskolcon az utóbbi években nem történt - tette hozzá a MIVÍZ.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


