Elveszett-Találtam
Már az interneten is kereshetjük elveszített tárgyainkat
Honlapot hoztak létre az elveszett és a megtalált tárgyaknak. Az Európában egyedülálló új magyar weboldal összegyűjti azokat, akik valamit elvesztettek, és azokat, akik valamit találtak. A kezdeményezés úgy működik, mint egy közösségi háló.
2015.06.16 18:11ma.huPándi Ákos, a Civil Körözési Rendszer ügyvezető igazgatója a Kossuth Rádió Napközben című műsorában hangsúlyozta a szolgáltatás ingyenesen, non-profit alapon működik, céljuk pedig az volt, hogy egyszerűen és átláthatóan működjön az oldal, hogy minél több embernek nyújtson segítséget - írja a hirado.hu.
Elhagyott tárgyak a BKV ügyfélszolgálatán. MTI Fotó: Czimbal Gyula
A Civil Körözési Rendszer honlapon a főbb funkciók egy része regisztráció nélkül is igénybe vehető. Ha valaki például azt akarja leellenőrizni, hogy egy tárgyat, amit elhagyott, valaki megtalálta-e, a talált tárgyak menüpontban tud rákeresni. Regisztrálni azokhoz a szolgáltatáshoz szükséges, amelyekhez nevet és elérhetőséget is meg kell adni.
Pándi Ákos a műsorban beszélt arról is, hogy sokszor csak akkor döbbenünk rá, hogy bizonyos tárgyaink értékét nem is tudjuk, amikor elvesztettük őket. A honlap készítői erre találták ki a virtuális trezort, ahova ezeket az értékeinket fel lehet tölteni, s ha tulajdonosa elveszítené őket, vagy ellopnák tőle, egy gombnyomássá át lehet tenni őket a körözés alatt álló tárgyak közé.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
- 22:46 Batman járja Ráckeve utcáit éjszakánként - már többször is látták a titokzatos alakot
- 16:10 Köztársasági elnökké választották Baka Andrást
- 10:49 Kapitány István: kizárják az OPUS TITÁSZ-t az RRF-pályázatokból
- 10:37 Megrongálták a zsámbéki polgármester családjának két autóját
- 8:59 Egyetlen pillanat is elég a bajhoz - a rendőrség videóval figyelmezteti a rollereseket
- 6:54 Szarófantom tartja izgalomban Orosházát - a lakosság segítségével keresik a rejtélyes alakot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


