Társadalmi visszhang
Megkezdődött az érdi ikerpárt elgázoló nő másodfokú pere
A 65 éves nő 2012 nyarán Érden autójával elsodort egy ikerbabakocsit, és ezzel két kisgyermek halálát okozta.
2015.04.29 14:27MTIAz elsőfokú ítélet ismertetésével megkezdődött a Budapest Környéki Törvényszéken szerdán annak a nőnek a másodfokú pere, aki 2012 nyarán Érden autójával elsodort egy ikerbabakocsit, és ezzel két kisgyermek halálát okozta.
A 65 éves nőt tavaly októberben halálos közúti baleset gondatlan okozásában mondta ki bűnösnek a Budaörsi Járásbíróság, s ezért 2 év 6 hónap fogházbüntetésre ítélte, valamint négy évre eltiltotta a járművezetéstől. Emellett több mint 1,3 millió forint bűnügyi költség megfizetésére is kötelezték. A kiszabott büntetési tétel második felének végrehajtását három évre felfüggesztették.
Az akkori ítélet szerint a vádlott a letöltendő egy év három hónap alatt feltételesen sem bocsátható szabadlábra. Mivel a nő és védője a határozat hatályon kívül helyezését, s új eljárás lefolytatását kérte, az ítélet nem vált jogerőssé.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:47 Pénzbüntetést kapott bolti csalás miatt egy polgármester
- 14:08 Meteorológia: hivatalossá vált az abszolút hőmérsékleti rekord
- 12:07 Feloldják a kormány Facebook-oldalán a korábbi felhasználói letiltásokat
- 10:10 Felborult egy sertéseket szállító kamion a 66-os főúton, Szentbalázs közelében
- 10:05 Ballonos vízadagolókat és ásványvizet adományozott két cég a Heim Pál Gyermekkórháznak
- 8:04 Már csak mobiltelefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Budapesten
- 6:58 Tótth Árpádot nevezték ki országos kórház-főigazgatónak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


