Brókerbotrány
Az LMP szigorítaná a pénzügyi szektor szabályozását
Az ellenzéki párt a kormányoldal által kezdeményezett, a brókerbotrány okait feltárni hivatott vizsgálóbizottságnak is feladatul szabná, hogy javaslatot tegyen erre.
2015.04.19 15:49MTIEgyes felmérések szerint évente a GDP 1,2 százaléka vész el a pénzügyi szektor nem megfelelő szabályozása miatt - jelentette ki Schmuck Erzsébet országgyűlési képviselő vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján, aki szerint a rossz előírások bizonyítéka az is, hogy off-shore cégek is közpénzek közelébe kerülhetnek.
Utalt Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter javaslatára, aki a brókercégeket nem öt, hanem háromévente vizsgáltatná át, az LMP képviselője azonban olyan szoftverek használatát vezetné be, amelyek folyamatosan ellenőrzést biztosítanak.
Szerinte azonban Magyarországon csak "a felelősség elhárítása és a politikai maszatolás" vezérli a kormányt. Erre utal az is - mondta -, hogy a kabinet már beterjesztette a pénzügyi közvetítőrendszer fejlesztését célzó törvénymódosító javaslatát, és nem várta meg az országgyűlési albizottság vizsgálatának eredményét, javaslatait.
Schmuck Erzsébet mindezek miatt is szkeptikus a testület munkáját illetően, amelyet szerinte nem kellően átgondoltan hoztak létre pusztán a politikai bűnbakkeresés céljából, nem pedig azért, hogy átfogóan vizsgálja, milyen okok vezettek a rendszerváltás óta a sorozatos bankbedőlésekhez és pénzügyi visszaélésekhez - mondta.
Kapcsolódó írások:
- Megjelent a DRB-károsult önkormányzatok támogatásáról szóló rendelet
- A jegybank visszavonta a Quaestor Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét
- Varga benyújtotta a pénzügyi szolgáltatók felügyeletét szigorító javaslatot
- Pult alól kínálta a befektetést a karcagi utazási iroda - nem védi az ügyfeleket az OBA
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


